SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE

1.02.2018

18 stycznia uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w spotkaniu o charakterze profilaktycznym na temat „Odpowiedzialności młodego człowieka /w zależności od wieku/ za czyny zabronione”. Uczniowie wysłuchali dwóch prelekcji: Pana Andrzeja Kegel – Dyrektora Zakładu i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie, który przybliżył skutki braku odpowiedzialności młodzieży za jej czyny.

31.01.2018

Zachęcamy do śledzenia zakładki NOTATKI na szkolnym profilu FB, gdzie są zamieszczane informacje o konkursach fotograficznych, filmowych, graficznych, plastycznych oraz przedmiotowych.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Nie wiesz co się z Tobą dzieje?
Potrzebujesz pomocy?
Doskwiera Ci smutek lub samotność?
Ktoś Cię krzywdzi?
Słowa leczą - jesteśmy codziennie od 12:00 do 2:00 - dzwoń pod bezpłatny numer 116 111 lub pisz

Ferie w COR!

26.01.2018

Uwaga, uwaga! Zbliżamy się do stacji: FERIE. Zanim jednak wyruszycie na podbój stoków narciarskich, zapraszamy na kreatywne zajęcia w naszym LO! Dla najwytrwalszych przewidziane są nagrody :-) Rozkład jazdy:

DZIEŃ LOGICZNEGO MYŚLENIA

25.01.2018

Dnia 23 stycznia w naszym liceum zorganizowany został Dzień logicznego myślenia. Zaczęliśmy od omówienia wyników wcześniej przeprowadzonego testu i zapoznania uczniów z metodami rozwiązywania zadań logicznych. Potem przyszedł czas na uczniowskie  zmagania. Pracując w grupach międzyoddziałowych, uczniowie rywalizowali ze sobą, starając się w jak najkrótszym czasie sprostać postawionym przed nimi wyzwaniom matematycznym i nie tylko.

STUDNIÓWKA 2018

22.01.2018

Studniówka 2018 już za nami! W kameralnym gronie bawili się uczniowie dwóch klas maturalnych, których wychowawcami są Katarzyna Gąsiorek i Katarzyna Świstowicz. Uczniowie przybyli na bal nieco wcześniej, aby ostatni raz przećwiczyć układ poloneza pod czujnym okiem nauczycielki wychowania fizycznego, Beaty Goły.

Spotkanie z dietetykiem

19.01.2018

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego 17 stycznia wszyscy uczniowie Liceum COR wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem, panią mgr inż. Justyną Cieślicą. Dowiedzieliśmy się wiele na temat naszej diety, jak powinniśmy jeść nie tylko zdrowo, ale i mądrze. Wiele stereotypów związanych z jakością i częstotliwością jedzenia czy też cudownymi dietami, zostało obalonych.  Pani dietetyk odpowiedziała na wszystkie nurtujące nas pytania, a cały czas spędzony na zdobywaniu tej wiedzy upłynął w przyjemnej atmosferze.

Stypendystka PRM na rok szkolny 2017/2018

16.01.2018

Po raz kolejny stypendium Prezesa Rady Ministrów zostało przyznane uczennicy klasy 3b Julii Dziadek. Julia nie tylko uzyskała najwyższe wyniki w nauce za rok szkolny 2016/2017, ale została wyróżniona w  VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”. Jako autorka wyróżnionej pracy, ma za sobą pierwszą publikację, która została zamieszczona w książce „Prawda i kłamstwo o Katyniu”. Julii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wigilia szkolna 2017

28.12.2017

Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia podzieliliśmy się opłatkiem i przy śpiewie kolęd weszliśmy już w atmosferę daleką od dnia codziennego. 21 grudnia społeczność Liceum COR uczestniczyła w szkolnej Eucharystii, a następnie Wigilii przygotowanej przez Samorząd Szkolny. O oprawę artystyczną zadbała klasa 1a z wychowawcą, przy wsparciu utalentowanych muzycznie dziewczyn z klas humanistycznych: Anety i Ani. Wszystkim, którzy przyczynili sie do przygotowania tej uroczystości dziękujemy!

Klub Górski "Pionowy świat"

15.12.2017

Działamy z Polskim Towarzystwem Tatrzańskim! Z radością informujemy, że nasz szkolny Klub Górski dołączył do PTT. Życzymy samych udanych wypraw i niezapomnianych wrażeń. Opiekunami naszego Klubu są pan Sebastian Kuliński i pani Ania Babiński. Poniżej harmonogram wyjść klubowych w pierwszej połowie 2018 roku. Zapraszamy :)