Wybory do Samorządu szkolnego

19.09.2017

Poszukiwany, poszukiwana!
Czujesz, że masz w sobie coś z lidera? Lubisz angażować się w różne projekty, Twoim żywiołem jest działanie? Jesteś odpowiedzialny, a współpraca z zespołem jest dla Ciebie przyjemnością? Jeśli tak, to miejsce w Samorządzie Szkolnym jest stworzone dla Ciebie! Do końca tego tygodnia w sekretariacie czekamy na zgłoszenia kandydatów do Samorządu. Jeśli spełniasz wymagania (średnia min. 3,5, zachowanie bardzo dobre), to nie zastanawiaj się długo! Wybory już 29 września!

WOW!

19.09.2017

W niedzielę 24 września zapraszamy na Wieczór Ożywienia Wiary dla Młodzieży, który odbędzie w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (“przy dworcu”) w Bielsku-Białej.

18:30 Eucharystia

19:30 Czas uwielbienia, ewangelizacji, świadectw, modlitwy

ok. 20:45 Zakończenie

Kolejne spotkania z tego cyklu odbędą się 22 października oraz 26 listopada.

Wolontariat - Foto Art Festival

10.09.2017

Uczniowie Liceum COR, nie tylko z klas fotograficznych!
Jest okazja, aby obcować z fotografią z najwyższej półki, a to wszystko pod czujnym okiem Waszego nauczyciela – pani Inez Baturo. Nie zwlekajcie z zapisami – potrzebne są osoby na różne stanowiska (promocja w mediach społecznościowych, koordynacja wolontariatu, opieka nad ekspozycjami, opieka nad artystami, tłumaczenia na język angielski, dokumentacja fotograficzna i wideo).

Gość Niedzielny o naszej produkcji filmowej!

8.09.2017

Licealiści ze starobielskiej szkoły, prowadzonej przez Fundację COR, są autorami 45-minutowego filmu fabularnego o losach czwórki swoich rówieśników w czasie II wojny światowej. Kiedy wiosną tego roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego COR biegali w okolicach swojej szkoły w mundurach wojskowych, co niektórzy dopytywali: czyżby w szkole powstała nowa klasa o profilu wojskowym? To nie ten trop.

Kiermasz podręczników

8.09.2017

We wtorek 12 września w godzinach od 8.45 do 11.40 Biblioteka Szkolna organizuje kiermasz podręczników. Uczniowie, którzy chcą sprzedać książki są zobowiązani opisać je według wzoru (imię i nazwisko ucznia sprzedającego podręcznik * klasa, do której uczęszcza * sugerowana cena) i złożyć w sekretariacie szkoły do godz. 15.00 w poniedziałek (11.09). Regulamin kiermaszu i szkolny zestaw podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2017/2018 jest dostępny w sekretariacie szkoły i bibliotece.

Nowy rok, nowe wyzwania!

30.08.2017

4 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Serdecznie zapraszamy naszych Uczniów, Nauczycieli, Rodziców oraz wszystkich sympatyków Liceum COR na Mszę Świętą o godzinie 9.30 do kościoła pw. św. Stanisława w Starym Bielsku. Po Mszy o godz. 10.30 uroczyście rozpoczniemy rok szkolny 2017/2018. Jednocześnie informujemy, że już od 5 września będzie można wypożyczać podręczniki szkolne.

Uwaga! Zmiana godzin pracy sekretariatu szkoły

26.07.2017

W dniach od 31 lipca do 14 sierpnia sekretariat Liceum jest czynny wyłącznie w:

poniedziałki od 14.30 do 16.30

piątki od 16.00 do 18.00

Od 15 do 18 sierpnia sekretariat jest nieczynny.

COR na wakacjach

25.06.2017

Nadeszła długo oczekiwana chwila! Rok szkolny 2016/2017 dobiegł kresu - w radosnych nastrojach pożegnaliśmy szkołę przed wakacjami. Z tej okazji ogłaszamy konkurs wakacyjny. Gdziekolwiek się wybieracie, zabierzcie ze sobą nasze silikonki COR&MORE. Zróbcie zdjęcie z opaską i widokiem, następnie prześlijcie nam zdjęcie z hasztagiem CORinmiejsce, w którym jesteście. Najlepsze zdjęcie zostanie nagrodzone. #CORinMorskieoko

List do uczniów COR

24.06.2017

Kochani,

rozpoczynają się wakacje, czas wyczekiwanego wypoczynku po szkolnych obowiązkach. Część z Was już pakuje podróżne walizki, inni lato spędzą w rodzinnych miejscowościach. Niezależnie od miejsca, ważne, aby był to okres wytchnienia i radości. Równie istotne jest, by podczas wakacyjnego relaksu nie zapominać o bezpieczeństwie! Każdego roku, podczas wakacji, zdrowie lub życie traci wiele młodych osób.

15.06.2017

Z dumą informujemy, że projekt przygotowany przez Liceum COR w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" został pozytywnie zaopiniowany i przyznano nam dotację na zakup książek do biblioteki szkolnej. Ocenie merytorycznej podlegało 797 wniosków, dofinansowanie przyznano w sumie 357 szkołom lub bibliotekom pedagogicznym.