Współcześni "niewolnicy" komórek - szkolenie profilaktyczne

24.11.2017

Każdy z nas go ma, w kieszeni, na biurku czy w ręce. Ale czy każdy zdaje sobie sprawę, że może on być dowodem, powodem lub narzędziem przestępstwa? Mowa tu o niepozornym urządzeniu, bez którego wiele osób nie może się już obejść, czyli telefonie komórkowym.  23 listopada klasy 1a, 2b i 3a z naszego liceum miały okazję uczestniczyć w wykładach w Wyższej Szkole Finansów i Prawa na temat współczesnej zależności i uzależnienia od tego małego pudełeczka z metalu  i plastiku.

Evviva l'arte! Wycieczka maturzystów do Krakowa

20.10.2017

Evviva l'arte, czyli krakowski szlak modernizmu - pod takim hasłem nasi trzecioklasiści wybrali się 17 października do grodu Kraka. Okoliczności były nader sprzyjające - piękna jesienna aura doskonale komponowała się z opowieściami o krakowskiej secesji. Uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej w Domu Mehoffera na Krupniczej - miejscu przepełnionym sztuką i młodopolską atmosferą. W ramach małej powtórki ze średniowiecza zwiedzaliśmy później muzeum najstarszego uniwersytetu w Polsce - Collegium Maius. Do domu wróciliśmy napełnieni artystycznym duchem.

Wycieczka klasy 1a i 3a

3.10.2017

19 września klasy 1a i 3a udały się na wycieczkę do Katowic.Klasy odwiedziły bardzo interesujące Muzeum Śląskie, zobaczyły wystawę o nazwie "Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów." Uczniowie brali również udział w wykładach z biorobotyki na temat  działania robota chirurgicznego, zastosowania polimerów w medycynie oraz konstruowania egzoszkieletu, implantów czy protez z wykorzystaniem techniki druku 3D.

Kurs Alpha dla młodzieży

22.09.2017

Jeżeli lubisz oglądać śmieszne filmiki na YT to już wiadomo, że Alpha jest dla Ciebie. Do filmików dorzucamy jeszcze znakomite towarzystwo oraz szansę, żeby coś zmienić w swoim życiu. Wpadaj do nas, gdzie indziej lepiej nie będzie, a w Luce Arena zawsze jest najfajniej. Rezerwuj 6 października. Szczegóły w linku!

Śląskie. Inwestujemy w talenty

22.09.2017

Od 25 września do 27 października br. zostanie przeprowadzony nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu  Śląskie. Inwestujemy w talenty – III edycja. Celem Projektu jest wsparcie młodzieży uzdolnionej w zakresie języków obcych, przedmiotów matematycznych, informatycznych lub przyrodniczych poprzez przyznanie stypendiów naukowych w wysokości 500 zł miesięcznie w okresie trwania zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2017/2018.

22.09.2017

21 września gościliśmy w szkole panią Anitę Piontek-Małysiak oraz panią Monikę Dziedzic. Panie są pracownikami Ochotniczego Hufca Pracy. Przybliżyły uczniom klas trzecich tematykę wejścia na rynek pracy, przedstawiły sposoby przygotowania do przyszłego życia zawodowego oraz udzieliły fachowych porad i informacji.

Wycieczka klasy 2b

21.09.2017

14 września klasa 2b wybrała sie na wycieczkę na Kozią Górkę. Uczniowie zaopatrzeni w dobry humor, po półtorej godziny marszu zdobyli upragniony szczyt, po drodze podziwiając piękne tereny Beskidu Śląskiego. Na miejscu czekało na nich już ognisko, na którym upiekli kiełbaski. Kiedy zaspokoili głód, oddali się zabawom w gry integracyjne i terenowe. Pogoda dopisała, wycieczkę można zaliczyć do udanych :-)

Wybory do Samorządu szkolnego

19.09.2017

Poszukiwany, poszukiwana!
Czujesz, że masz w sobie coś z lidera? Lubisz angażować się w różne projekty, Twoim żywiołem jest działanie? Jesteś odpowiedzialny, a współpraca z zespołem jest dla Ciebie przyjemnością? Jeśli tak, to miejsce w Samorządzie Szkolnym jest stworzone dla Ciebie!

WOW!

19.09.2017

W niedzielę 24 września zapraszamy na Wieczór Ożywienia Wiary dla Młodzieży, który odbędzie w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (“przy dworcu”) w Bielsku-Białej.

18:30 Eucharystia

19:30 Czas uwielbienia, ewangelizacji, świadectw, modlitwy

ok. 20:45 Zakończenie

Kolejne spotkania z tego cyklu odbędą się 22 października oraz 26 listopada.

Wolontariat - Foto Art Festival

10.09.2017

Uczniowie Liceum COR, nie tylko z klas fotograficznych!
Jest okazja, aby obcować z fotografią z najwyższej półki, a to wszystko pod czujnym okiem Waszego nauczyciela – pani Inez Baturo. Nie zwlekajcie z zapisami – potrzebne są osoby na różne stanowiska (promocja w mediach społecznościowych, koordynacja wolontariatu, opieka nad ekspozycjami, opieka nad artystami, tłumaczenia na język angielski, dokumentacja fotograficzna i wideo).