Godziny pracy sekretariatu w okresie wakacyjnym

Godziny pracy sekretariatu w okresie wakacyjnym:

Poniedziałek 14.00-16.30

Wtorek - piątek 9.00-12.00

Nowa Dyrekcja LO COR

7.06.2018

Miło nam poinformować, że od 1 czerwca nowym Dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego COR została pani Ewa Kraus - nauczyciel z 34-letnim stażem oraz doświadczeniem na stanowisku dyrektora szkoły. Jak mówi: "Praca z młodym człowiekiem jest moją pasją i wyzwaniem, gdyż w każdym ukryte są talenty, które należy odkryć, aby służyły rozwojowi osobistemu. W życiu codziennym kieruję się wartościami chrześcijańskimi, które są kierunkowskazem w mojej pracy zawodowej".

Pożegnanie maturzystów 2018

8.05.2018

Minęły trzy piękne lata, odkąd nasi tegoroczni maturzyści po raz pierwszy przekroczyli progi Liceum przy Sobieskiego 118. W piątek, 27 kwietnia, uroczyście zamknęli ten etap swojego życia. Było wiele emocji, wzruszeń, łez, ale też śmiechu i radości... Drzwi LO COR będą dla Was zawsze szeroko otwarte!

dzień otwarty

25 kwietnia otwieramy się specjalnie dla Was!

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Młodzież  Liceum Ogólnokształcącego COR w Bielsku – Białej przy ul. Sobieskiego 118 zapraszają na dzień otwarty,  który odbędzie się 25.04.2018 r. od godziny 10.30 do 15.00. Uczniowie i Rodzice będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły oraz  uzyskania dodatkowych informacji na temat rekrutacji do klas pierwszych. Dla uczniów zaplanowaliśmy szereg atrakcji, w tym warsztaty fotograficzne i graficzne. Będzie to jednak przede wszystkim czas spotkania i rozmów z nauczycielami, uczniami oraz dyrektorem szkoły.

Duchowa (r)ewolucja trwa!

11.04.2018

Zapraszamy Was na szereg wydarzeń przygotowanych z myślą o młodzieży szkól ponadgimnazjalnych. Od 20 kwietnia startuje kurs Alpha o godz. 18.00. Alpha to cykl dziesięciu spotkań, które w Bielsku-Białej będą odbywać się w kolejne  piątki w godzinach wieczornych. Spotkania poprowadzą członkowie Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody – bielskiej wspólnoty, która od wielu lat w całej Polsce prowadzi różnego rodzaju kursy i rekolekcje, w tym autorskie.

Rekrutacja 2018

10.04.2018

Ogłaszamy nabór do dwóch klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019: humanistyczno-fotograficznej oraz lingwistyczno-graficznej. Wszystkie potrzebne informacje zamieściliśmy w zakładce STREFA KANDYDATA.

Spotkanie profilaktyczne

25.03.2018

Po raz kolejny w dniu 22 marca skorzystaliśmy z oferty WSFiP i z uwagą wysłuchaliśmy wykładu na temat „Salony fitness, siłownie oraz inne miejsca wyczynowego spędzania czasu – zdrowie czy zagrożenie?" Wykład poprowadził lekarz medycyny, a zarazem sportowiec, kulturysta i trójboista Wacław Rudnicki.

XII edycja święta liczby pi

19.03.2018

W środę 14 marca 2018 roku na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w  Chorzowie odbyło się będzie Święto Liczby Pi, w którym wzięliśmy udział wraz z naszą nauczycielką przyrody, panią dr Alicją Hałas.

DUCHOWE POGOTOWIE

13.03.2018

W każdą środę od 9.45 do 11.25 ks. Krzysztof Zięba będzie pełnił dyżur w "Duchowym pogotowiu". To okazja dla każdego ucznia do rozmowy lub spowiedzi.

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE

1.02.2018

18 stycznia uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w spotkaniu o charakterze profilaktycznym na temat „Odpowiedzialności młodego człowieka /w zależności od wieku/ za czyny zabronione”. Uczniowie wysłuchali dwóch prelekcji: Pana Andrzeja Kegel – Dyrektora Zakładu i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie, który przybliżył skutki braku odpowiedzialności młodzieży za jej czyny.