ŚLĄSKI SALON MATURZYSTÓW

7.10.2020

Jak co roku uczniowie klas trzecich mieli okazję uczestniczyć w Śląskim Salonie Maturzystów. Nowa formuła tego wydarzenia,  bo wirtualna to szansa w przygotowaniu uczniów klas trzecich do roli maturzystów i wypracowaniu takich strategii, które pomogą im w doborze odpowiednich ścieżek edukacyjno-zawodowych i przygotowaniu się do roli świadomych kandydatów na studia.
Maturzyści mieli okazję zapoznać się  z ofertami uczelni oraz poszerzyć wiedzę z przedmiotów maturalnych oglądając wykłady prowadzone przez ekspertów OKE.  W prezencie dostali najnowszy informator maturalny.

ZWOLNIENI Z TEORII

7.10.2020

Żeby nasza przyszłość była różowa, już dziś angażujemy się w projekty społeczne, które mogą zmieniać świat. Wiecie, że już 1/4 naszych uczniów została zaangażowana w olimpiadę Zwolnieni z Teorii? W tym tygodniu odwiedził nas Trasowicz, który zachęcał do podejmowania nowych aktywności. Może i Ty spróbujesz swoich sił w procesie grupowym i uzyskasz najbardziej pożądane kompetencje społeczne XXI wieku?

BAKCYL ON-LINE - LEKCJA Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

7.10.2020

Klasa 2a 24 września miała okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji z podstaw przedsiębiorczości. Chociaż uczniowie przebywali w szkole to lekcja odbyła się w formie online. W ramach udziału szkoły w projekcie BAKCYL pani Urszula Szulc, Dyrektor projektów edukacyjnych w Warszawskim Instytucie Bankowości, przedstawiła w bardzo ciekawy sposób trudne pojęcia z zakresu finansów; było o RRSO,  NSO i kredycie konsolidacyjnym. Chętnie znowu weźmiemy udział w takich zajęciach- tak wypowiedzieli się uczniowie 2a.

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA

3.09.2020

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PROCEDURAMI BEZPIECZEŃSTWA W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM COR W ROKU SZKOLNYM 2020/2021, W OKRESIE EPIDEMII KORONAWIRUSA SARS-COV-2, POWODUJĄCEGO CHOROBĘ COVID-19

SZKOŁA Z SERCEM!

15.07.2020

BAKCYL on-line

4.05.2020

Dnia 29 kwietnia uczniowie klasy 1b mieli okazję uczestniczyć w lekcji online pt. „Rynki finansowe, zaufanie w biznesie”  w ramach udziału w projekcie BAKCYL.

Wobec sytuacji z koronawirusem (ks. dr Przemysław Sawa)

12.03.2020

Zachęcamy do wysłuchania słów ks. Sawy o postawie Chrześcijaninia w czasach niepokoju przed wirusem.

Foto Start 3 - "Imię Kobiecości" - 1 b

11.03.2020

Przedstawiamy zdjęcia z sesji z okazji Dnia Kobiet, które na zajęciach z fotografii wykonali uczniowie klasy 1 b.

Foto Start 3 - "Imię Kobiecości" - 1 a

11.03.2020

Przedstawiamy zdjęcia z sesji z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu uczniów klasy 1 a.

COR-owa Bajkoterapia

10.03.2020

Uczennice naszej szkoły stworzyły ilustrowane opowiadania dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, mówiące o tym, jak radzić sobie z hejtem, wykluczeniem i brakiem tolerancji.