ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

COR! Powyżej średniej!

16.07.2021

KLIKNIJ

Dzień otwarty LO COR na Minecrafcie!

21.06.2021

Już w najbliższy czwartek!

Zabierz ze sobą Rodziców, Rodzeństwo i Znajomych i zobacz, jak robimy szkołę!

Konkurs Fotograficzno-Literacki "Zwykła rzecz, niezwykła opowieść" ROZSTRZYGNIĘTY!

21.06.2021

Mamy przyjemność ogłosić wyniki konkursu literacko-fotograficznego "Zwykła rzecz - niezwykła opowieść".

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Marcin Adamski

II miejsce Maria Kolonko

III miejsce Jakub Strykowski

Prace wyróżnione:

Emilia Mordasiewicz

Anastazja Baniewska

Claudia Tonet

Aleksandra Stefaniak

Gratulujemy serdecznie!!!

O nagrodach dla Laureatów i upominkach dla Autorów prac wyróżnionych będziemy informować w prywatnych wiadomościach mailowych.

CZEKAMY NA CIEBIE!

28.05.2021

Jeśli jesteś w 8 klasie i zastanawiasz się nad tym, jaką szkołę wybrać, to zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą.

W roku szkolnym 2021/2022 otwieramy dwie klasy pierwsze humanistyczno-artystyczne.

Proponujemy następujące rozszerzenia:

Język polski, język angielski i geografia

LUB

Język polski, język angielski i historia.

W obu klasach sam/sama decydujesz, jakiego drugiego języka chcesz się uczyć (niemiecki lub hiszpański) i jaki przedmiot artystyczny wybierasz (fotografia lub grafika).

Dlaczego warto wybrać Liceum COR?

*kameralne klasy

*chrześcijańskie wartości

*wysoki poziom nauczania

*indywidualne podejście do ucznia

*rodzinna atmosfera

*bezpieczeństwo

*koła zainteresowań

Zadzwoń lub napisz i umów się na spotkanie.

Prowadzimy również rekrutację uzupełniającą do przyszłorocznej klasy drugiej.

ZAPRASZAMY W WIRTUALNY ŚWIAT MINECRAFT!

20.05.2021

Wspólny projekt 6 uczniów z klasy 2a i 2b (Szymona, Dominki, Karoliny, Radka, Kasi i Gosi), dziesiątki godzin spędzonych "po godzinach" pod czujnym okiem pani wicedyrektor - Marty Macury-Damek. Wszystko po to byście mogli odwiedzić nas mimo reżimu sanitarnego, zobaczyć, poznać i poczuć się jak w domu. Zapraszamy Was początkiem czerwca na Dni Otwarte Szkoły w Minecrafcie, a na zachetę już dziś wrzucamy zajawkę!

REKRUTACJA JUŻ ROZPOCZĘTA! ZOBACZ JAK MOŻESZ REALIZOWAĆ SIĘ W NASZEJ SZKOLE!

14.05.2021

KLIKNIJ

"Wpływ nauki zdalnej na emocjonalne i edukacyjne wyzwania młodzieży". Zapraszamy rodziców w dniu 6 maja 2021 roku o godz. 18:00 na bezpłatny webinar.

27.04.2021

Nauka zdalna, izolacja społeczna, ograniczone spotkania z kolegami i koleżankami z klasy, egzaminy oraz konieczność wyboru następnej szkoły. Tym i innym wyzwaniom dzisiejsi uczniowie muszą stawić czoła. Jak obecna sytuacja wpływa na rozwój młodego pokolenia? Jak wspierać nastolatków w obliczu kryzysu emocjonalnego? Czym jest depresja nastolatków, jakie ryzyko ze sobą niesie oraz jak w takiej sytuacji działać? Jak pomóc dziecku w wyborze ścieżki życiowej? Jakie problemy emocjonalne mogą wystąpić w związku z zakończeniem pewnego etapu szkolnego? Co może zrobić rodzic i nauczyciel, aby ułatwić dziecku powrót do szkoły?

Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania na żywo, które będzie udostępnione na stronie Liceum Ogólnokształcącego COR na Facebooku. Podczas transmisji będzie również możliwość zadawania pytań w komentarzach.

Gościem spotkania będzie Agnieszka Wróbel, psychoterapeuta, trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, pedagog, plastyk, absolwentka Akademii Pedagogicznej w Krakowie, Szkoły Trenerów Treningu Psychologicznego GESTALD, Szkoły Psychoterapii Indywidualnej i wiele innych. Autorka trzech poradników:

·  Asertywność na co dzień - czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi.

·  Trudny szef, czyli jak porozumieć się z przełożonym.

·  Sztuka Wychowania, czyli jak pomóc dziecku i zadbać o siebie.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu:

WEBINARIUM - PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

8.04.2021

Lekcje podstaw przedsiębiorczości z ekspertami bankowości to kolejna propozycja COR-u. Klasa 2a uczestniczyła w webinarze prowadzonym przez pana Filipa Dutkowskiego, rzecznika prasowego i kierownika Wydziału Komunikacji i Edukacji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Uczniowie poznali odpowiedzi na wiele ciekawych pytań. Dowiedzieli się ile jest pieniędzy w Polsce, ile jest banków i dlaczego banki upadają. Poznali pojęcia: aktywa, kapitał własny, depozyt. W skrócie - dużo treści z dziedziny ekonomii w przystępnej formie.

Konkurs Fotograficzno-Literacki "Zwykła rzecz, niezwykła opowieść".

16.03.2021

Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 Szkół Podstawowych na Konkurs Fotograficzno-Literacki "Zwykła rzecz, niezwykła opowieść".

Zrób ciekawe zdjęcie zwyczajnej rzeczy/sytuacji i opisz jej niezwykłą historię, Puść wodze fantazji!

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami konkursu (załącznik: Regulamin konkursu - KLIKNIJ ).