WEBINARIUM - PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

8.04.2021

Lekcje podstaw przedsiębiorczości z ekspertami bankowości to kolejna propozycja COR-u. Klasa 2a uczestniczyła w webinarze prowadzonym przez pana Filipa Dutkowskiego, rzecznika prasowego i kierownika Wydziału Komunikacji i Edukacji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Uczniowie poznali odpowiedzi na wiele ciekawych pytań. Dowiedzieli się ile jest pieniędzy w Polsce, ile jest banków i dlaczego banki upadają. Poznali pojęcia: aktywa, kapitał własny, depozyt. W skrócie - dużo treści z dziedziny ekonomii w przystępnej formie.

Konkurs Fotograficzno-Literacki "Zwykła rzecz, niezwykła opowieść".

16.03.2021

Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 Szkół Podstawowych na Konkurs Fotograficzno-Literacki "Zwykła rzecz, niezwykła opowieść".

Zrób ciekawe zdjęcie zwyczajnej rzeczy/sytuacji i opisz jej niezwykłą historię, Puść wodze fantazji!

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami konkursu (załącznik: Regulamin konkursu - KLIKNIJ ).

ŚWIĘTO LICZBY PI - "CO MOŻNA ZNALEŹĆ W POTĘGACH DWÓJKI?"

16.03.2021

W ramach Święta Liczby Pi organizowanego przez Uniwersytet Śląski klasa 2a uczestniczyła w wykładzie dr Piotra Idzika "Co można znaleźć w potęgach dwójki?" Prowadzący rozważał ciąg liczbowy an=2^n, gdzie n należy do zbioru liczb naturalnych. Przedstawił twierdzenia, lematy, wprowadził licealistom nowe dla nich pojęcia jak np. gęstość ciągu. Przypomniał definicję liczb wymiernych i logarytmów. Uczniowie mieli okazję wczuć się w rolę studentów.

Lekcja z zakresu edukacji ekonomicznej: "Rynki finansowe - zaufanie w biznesie"

7.02.2021

W pierwszy czwartek lutego uczniowie klasy 2a uczestniczyli w lekcji online prowadzonej przez Pana Krzysztofa Ostafińskiego, prawnika, Dyrektora Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem. Lekcja z zakresu edukacji ekonomicznej pt. "Rynki finansowe- zaufanie w biznesie" pozwoliła uczniom poznać historię banków, rolę NBP w gospodarce i instytucje finansowe. Było o pieniądzach, Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, KNF, inflacji, Giełdzie Papierów Wartościowych. Uczniowie rozwiązywali quiz, obejrzeli film o środkach bezpieczeństwa finansowego oraz o głośnych sprawach finansowych w Polsce. Najważniejsze -dużo przydatnych informacji w ciekawej formie.

ŚLĄSKI SALON MATURZYSTÓW

7.10.2020

Jak co roku uczniowie klas trzecich mieli okazję uczestniczyć w Śląskim Salonie Maturzystów. Nowa formuła tego wydarzenia,  bo wirtualna to szansa w przygotowaniu uczniów klas trzecich do roli maturzystów i wypracowaniu takich strategii, które pomogą im w doborze odpowiednich ścieżek edukacyjno-zawodowych i przygotowaniu się do roli świadomych kandydatów na studia.
Maturzyści mieli okazję zapoznać się  z ofertami uczelni oraz poszerzyć wiedzę z przedmiotów maturalnych oglądając wykłady prowadzone przez ekspertów OKE.  W prezencie dostali najnowszy informator maturalny.

ZWOLNIENI Z TEORII

7.10.2020

Żeby nasza przyszłość była różowa, już dziś angażujemy się w projekty społeczne, które mogą zmieniać świat. Wiecie, że już 1/4 naszych uczniów została zaangażowana w olimpiadę Zwolnieni z Teorii? W tym tygodniu odwiedził nas Trasowicz, który zachęcał do podejmowania nowych aktywności. Może i Ty spróbujesz swoich sił w procesie grupowym i uzyskasz najbardziej pożądane kompetencje społeczne XXI wieku?

BAKCYL ON-LINE - LEKCJA Z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

7.10.2020

Klasa 2a 24 września miała okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji z podstaw przedsiębiorczości. Chociaż uczniowie przebywali w szkole to lekcja odbyła się w formie online. W ramach udziału szkoły w projekcie BAKCYL pani Urszula Szulc, Dyrektor projektów edukacyjnych w Warszawskim Instytucie Bankowości, przedstawiła w bardzo ciekawy sposób trudne pojęcia z zakresu finansów; było o RRSO,  NSO i kredycie konsolidacyjnym. Chętnie znowu weźmiemy udział w takich zajęciach- tak wypowiedzieli się uczniowie 2a.

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA

3.09.2020

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PROCEDURAMI BEZPIECZEŃSTWA W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM COR W ROKU SZKOLNYM 2020/2021, W OKRESIE EPIDEMII KORONAWIRUSA SARS-COV-2, POWODUJĄCEGO CHOROBĘ COVID-19

SZKOŁA Z SERCEM!

15.07.2020

BAKCYL on-line

4.05.2020

Dnia 29 kwietnia uczniowie klasy 1b mieli okazję uczestniczyć w lekcji online pt. „Rynki finansowe, zaufanie w biznesie”  w ramach udziału w projekcie BAKCYL.