Sezon wycieczkowy w COR

5.06.2017

Sezon wycieczek trwa w najlepsze! Pierwsze dni czerwca każda klasa spędziła na wycieczce klasowej. Były górskie wędrówki, kulturalne zwiedzanie muzeów - coś dla ciała, ducha i umysłu. Na dwudniową wycieczkę do Kubiesówki w Beskid Żywiecki wybrała się klasa 1a. Dni pełne słońca, sielskie i anielskie. Były górskie wędrówki, długie przerwy, relaks na polanach, piękny zachód słońca, ognisko, śpiewy i rzeka - czego można więcej chcieć?

Wyprawa Klubu Górskiego "Pionowy świat"

30.05.2017

W dniach 20 - 21 maja, gdy dla części osób był jeszcze środek nocy, dwie dzielne licealistki COR-u - Kinga Wyszomirska oraz Karolina Wala, wraz z pozostałymi członkami Klubu Górskiego "Pionowy Świat" rozpoczęły swoją dwudniową górską przygodę. Udało się im zdobyć najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżkę (1602 n.p.m.) oraz Biskupią Kopę (1126npm). Każdemu polecamy tę formę aktywności - zapraszamy do kolejnych wędrówek.

Rekrutacja do Liceum COR

29.05.2017

Gimnazjalisto, przed Tobą bardzo ważna decyzja: wybór szkoły średniej. Zastanawiasz się, jaka powinna być? Na pewno ma być trampoliną do Twojej przyszłości – dobra jakość kształcenia to podstawa. Oczekujesz od liceum dobrego przygotowania do matury. Fachowej i profesjonalnej kadry nauczycielskiej. Świetnie byłoby, gdybyś mógł nauczyć się solidnie języków obcych, tak żeby dodatkowe kursy nie były Ci już potrzebne.

Laureatki konkursu fotograficznego

23.05.2017

Dbamy o środowisko i chcemy kształtować świadomość ekologiczną. Dlatego chętnie uczestniczymy w inicjatywach i konkursach, które zwracają uwagę na problem zanieczyszczeń. XXIV „Tydzień Ziemi” organizowany przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu stał się dla nas pretekstem do zwrócenia uwagi na problem śląskiego powietrza, za pośrednictwem obrazu fotograficznego.

Koniec maratonu maturalnego

22.05.2017

Od 4 do 19 maja uczniowie Liceum COR zmagali się z egzaminami maturalnymi. W tym roku wybrali rekordową liczbę przedmiotów rozszerzonych, przystepując do egzaminów nie tylko z języków obcych, polskiego, geografii i historii, ale także z chemii, biologii czy historii sztuki. Po świetnie zdanych ustnych egzaminach, pozostaje nam już tylko spokojnie oczekiwać na wyniki pisemnych.

Wielka zbiórka książek

17.05.2017

Uwaga, uwaga! Włączamy się w akcję Wielkiej Zbiórki Książek 2017 Zbierane są książki dla dzieci, młodzieży, dorosłych i przekazywane później do bibliotek szpitali oraz innych placówek medycznych w całej Polsce. Co mamy do zrobienia:

Nagroda specjalna w konkursie recytatorskim

15.05.2017

Galą finałową i koncertem Grzegorza Turnaua zakończył się LOGOS FEST III Tyski Festiwal Słowa, poświęcony twórczości Marka Grechuty. W jego ramach w sobotę odbyły się warsztaty wystąpień scenicznych, intonacji i pracy na scenie.

Efektem  było widowisko literackie. Uczestnicy zaprezentowali autorskie recytacje dowolnego tekstu oraz wybranego utworu poetyckiego z twórczości Marka Grechuty. Z dumą informujemy, że Anna Bernaś, uczennica klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego COR, otrzymała nagrodę specjalną „za klasyczną interpretację wiersza A. Mickiewicza „Oda do młodości”. Gratulujemy Ani oraz jej nauczycielowi, Agnieszce Kopocińskiej.

Kręcimy film historyczny!

11.05.2017

Jeżeli w ostatnim czasie widzieliście uczniów Liceum COR, którzy w mundurach wojskowych biegali w okolicach naszej szkoły, to nie martwcie się! Nie zmieniamy profilu na wojskowy ani nie ćwiczymy do wojny! My po prostu gramy w filmie historycznym, który przygotowujemy pod okiem pana Łukasza Piszcza. Brzmi intrygująco? Takie rzeczy tylko w Liceum COR! Dziś odsłaniamy rąbka tajemnicy. Więcej informacji o naszym projekcie już wkrótce.

Zostań bohaterem!

11.05.2017

Wspomóż akcję I WEAR I SHARE i podaruj dzieciom trochę radości. Nasza szkoła postanowiła wesprzeć Bielski Dom Dziecka i wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Masz do wyboru koszulki i bluzy w różnych kolorach oraz torbę. Kupując je, nie tylko zyskujesz efektowny ciuch, ale jednocześnie przekazujesz datek na bielskie pociechy! ‘‘Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz’’.

Wiecej informacji znajdziesz na szkolnym FB.

Pobijamy rekord czytania w jednym momencie!

11.05.2017

‘‘Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła’’ - Wisława Szymborska. Więc czemu by nie zrobić z tego zabawy dla całej szkoły? Pobijamy rekord czytania w jednym momencie razem z Biblioteką w Szkole! 1 czerwca bądź z nami w COR’ze ze swoją ulubioną książką i pomóż nam w tym. W zeszłym roku było nas 432 608! Pobijmy ten rekord!

Koordynatorzy akcji:

Wiktoria Niemiec i Biblioteka szkolna