Święto Niepodległości Narodowej

13.11.2016

Akademią i apelem poległych na cmentarzu przy Parafii Świętego Stanisława BM w Bielsku-Białej, gdzie znajduje się grób legionisty, który zmarł w 1916 r., uczciliśmy 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Finał konkursu "Legiony to żołnierska nuta"

9.11.2016

Uczniowie Liceum COR wzięli udział w XIX edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Legiony to żołnierska nuta w Tychach. 3 listopada 2016 roku odbył się jego I etap. Nasze Liceum godnie reprezentowało dwoje uczniów - Kamila Kowalewska i Szymon Caputa. Występowali oni jako zespół. Tematyka konkursu była dość rozległa, gdyż obejmowała historię Polski z lat 1908 - 1945 w zakresie gospodarki, kultury i wojskowości. Z 16 drużyn biorących udział w konkursie do etapu finałowego przeszło 6, w tym także nasi uczniowie. Etap finałowy odbył się 9 listopada, w którym uczniowie naszej szkoły uzyskali V miejsce.

Spotkanie z cyklu COR&MORE

27.10.2016

Marcin Pala i Jakub Dębski z Multiprojekt Studio udowodnili, że warto poświęcić czas na realizację celów i wymagać od siebie więcej, niż wymagają inni, bo to najlepsza inwestycja w przyszłość. Wykład architektów był wstępem do cyklu warsztatów, których celem będzie zaprojektowanie i wykonanie szkolnej szatni.

Dzień Nauczyciela

14.10.2016

Uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela przygotował Samorząd szkolny wraz z klasą IIa.

W programie była emisja filmu – nagranego specjalnie na tę okazję oraz turniej nauczycieli Walka była zacięta, jednak przewagą jednego punktu zwyciężył zespół humanistów. Uczniowie nagrodzili także nauczycieli w kilku kategoriach, przyznając tytuły: Miss autorytetu została Pani Anna Babiński, Kosa roku - Pani Agnieszka Kopocińska, Oaza spokoju - Pani Anna Twardawa, Przyjaciel roku - Pani Żaneta Bochnak, Miss uśmiechu - Pani Anna Komędera oraz Top Model została Pani Dobrosława Fijak. Wszystkim gratulujemy!

Wycieczka maturzystów do Krakowa

13.10.2016

Evviva l'arte! W piątek bohema bielska wybrała się w odwiedziny do bohemy krakowskiej! Nasi trzecioklasiści zażywali historii, kultury i sztuki w Krakowie. Zaczęło się od Kazimierza, gdzie zostaliśmy oprowadzeni przez energetycznego przewodnika - zwiedzaliśmy ulicę Szeroką, synagogę i cmentarz Remuh... Klimatycznie, pięknie, niepowtarzalnie - tak właśnie jest na Kazimierzu. Następnym punktem była Bazylika Franciszkańska - tu kontemplowaliśmy witraże mistrza Wyspiańskiego. Na koniec creme de la creme Krakowa, czyli Muzeum Narodowe. Tu czekała na nas lekcja muzealna "Młoda Polska i symbolizm". Podążaliśmy tropem symbolistów, rozwiązywaliśmy zadania związane z interpretacją dzieł. Spisaliśmy się całkiem nieźle! Bacznie obserwowani przez "Dziewczynkę z chryzantemami" Olgi Boznańskiej opuściliśmy stary gród Kraka.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

13.10.2016

Delegatami do Młodzieżowej Rady Miasta z Liceum Ogólnokształcącego COR w roku szkolnym 2016/2017 zostali Jakub Kubala (2b) i Michał Kręcichwost (2a). Zwycięzcom gratulujemy i życzymy wielu spełnionych inicjatyw na forum miasta.

Wybory do Samorządu Szkolnego

22.09.2016

22.09.2016 r.  odbyły się wybory do Samorządu szkolnego, w wyniku których zwyciężyli Ela Borys & Szymon Baranowski. Zwycięzcom gratulujemy!

Kiermasz podręczników

9.09.2016

9 września odbył się kiermasz podręczników zorganizowany przez Samorząd Szkolny. Uczniowie mieli możliwość sprzedać lub zakupić potrzebne podręczniki.