Akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Uczniowie klasy maturalnej przypomnieli tragiczne losy naszej ojczyzny i jej drogę do odzyskania wolności.

"Ojczyzno moja! W życiu tyle razy
Pytałem serca, gdzie Cię szukać trzeba?
Najczęściej były to umarłe głazy
Albo tęsknota do twojego nieba,
Co takie mgliste i z chmurą na czole
Dzisiaj nie pytać, odpowiadać wolę:
Ojczyzna nasza to nasz dom rodzinny,
Który kochamy - choć jest bez nas inny"

Tak uczniowie klasy maturalnej rozpoczęli akademię z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przypomnieli tragiczne losy naszej ojczyzny i jej drogę do odzyskania wolności. Interpretacje recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. O godzinie 11:11, wraz z całą Polską, odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu, włączając się w ogólnopolską akcję "Szkoła do Hymnu" . Na zakończenie akademii każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę o drodze Polski do wolności w quizie. Uroczystość była momentem refleksji nad tym, co jako naród osiągnęliśmy w trakcie naszych burzliwych losów i jakie wysiłki musimy podejmować na co dzień, aby tak ciężko wywalczonej przez naszych przodków wolności nie zaprzepaścić.

/gallery/niepodlegla

KS., 12.11.2019

« Wycieczka integracyjna "Z Bogiem wysoko" na Magurkę - Szkolny Klub Górski PTT Pionowy Świat wspiął się na Wielką Raczę »