Zakończenie akcji Pola Nadziei 2019

W dniu 17 czerwca 2019r. w kościele pod wezwaniem NMP Królowej Polski odbyło się ekumeniczne nabożeństwo kończące rok pracy w ramach akcji bielskiego hospicjum "Pola Nadziei 2019".

Nabożeństwo pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Gregera z udziałem proboszcza parafii ks. Michała Pastuszki oraz kapelana hospicjum ks. Piotra Schory zgromadziło delegacje uczniowskie wraz z nauczycielami szkół biorących udział w tej akcji. W modlitwie uczestniczyli także parlamentarzyści, samorządowcy wszystkich szczebli województwa śląskiego, powiatu bielskiego i miasta Bielska-Białej, ks. bp senior Paweł Anweiler diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, ks. Karol Kulczycki wiceprowincjał polskiej prowincji Salwatorianów.

Na zakończenie nabożeństwa delegacje szkół otrzymały dyplomy - podziękowania oraz puchary.

W ramach akcji POLA NADZIEI 2019 liceum COR brało udział w następujących działaniach:

- uroczyste rozpoczęcie akcji Pola Nadziei w kościele pw. NMP Królowej Polski - październik 2018r.

- sprzedaż cegiełek podczas spotkań z rodzicami uczniów LO COR - cały rok

- zbiórka pieniędzy w SDH Klimczok - grudzień 2018r.

- wzięcie udziału w akcji ATH w Bielsku-Białej pod nazwą "Otwarte serce" - grudzień 2018r.

- kanapka w CORze, czyli przygotowanie kanapek i sprzedaż ich wśród uczniów liceum, zebrane fundusze są przeznaczane w tym roku na Hoszpicjum - cały rok

- uroczystyste zakończenie akcji Pola Nadziei w kościele pw. NMP Królowej Polski - 17 czerwca 2019r.

Więcej o podsumowaniu akcji można przeczytać tutaj: http://hospicjumbielsko.pl/2019/06/25/podsumowanie-xv-edycji-programu-pola-nadziei-2019/#

AKN., 25.06.2019

« Akcja "Jak nie czytam, jak czytam" - Wolontariat w SOARZE - podsumowanie »