Biblioteka

"Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie - w każdym razie wygra"

Henryk Sienkiewicz

Bibliotekarz: mgr Aleksandra Łukasik.

W bibliotece szkolnej uczniowie, nauczyciele i rodzice znajdą coś więcej, niż tylko podręczniki czy lektury. Warto sięgać po literaturę piękną, religijną czy poradniki. W razie wątpliwości - śmiało pytać bibliotekarza. W roku szkolnym 2017/2018 na regałach znajdziecie nowości wydawnicze zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Książki i audiobooki zostały wybrane na podstawie Waszych sugestii oraz analizy ankiet dotyczących zainteresowań czytelniczych, które wypełnialiście we wrześniu.  Cały rok szkolny będzie wypełniony akcjami promującymi czytelnictwo, o których dowiedzieliście się od nauczycieli. Tutaj małe przypomnienie:

• „Z książką mi do twarzy” - konkurs fotograficzny,
  • konkurs na plakat promujący czytanie,
  • film – projekt klasowy,
  • dział w magazynie szkolnym,
  • „Podaj książkę”,
  • Cosplay,
  • kiermasz książki,
  • konkurs literacki,
  • spotkanie ze słuchowiskiem.

Zachęcamy do aktywnego włączenia się w wydarzenia!

AK., 19.04.2017