Biblioteka

W bibliotece szkolnej uczniowie, nauczyciele i rodzice znajdą coś więcej, niż tylko podręczniki czy lektury. Warto sięgać po literaturę piękną, religijną czy poradniki. W razie wątpliwości - śmiało pytać bibliotekarza. Na regałach znajdziecie nowości wydawnicze zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Książki i audiobooki zostały wybrane na podstawie Waszych sugestii oraz analizy ankiet dotyczących zainteresowań czytelniczych.  Cały rok szkolny będzie wypełniony akcjami promującymi czytelnictwo, o których dowiecie się od nauczycieli. Możecie również wypożyczać niektóre podręczniki szkolne, a na koniec roku szkolnego zwrócić je do biblioteki aby młodsi koledzy i koleżanki mogli z nich skorzystać w następnym roku szkolnym.

"Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie - w każdym razie wygra"

Henryk Sienkiewicz

AK., 19.04.2017