Biblioteka

"Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie - w każdym razie wygra"

Henryk Sienkiewicz

Bibliotekarz: mgr Aleksandra Łukasik.

W bibliotece szkolnej uczniowie, nauczyciele i rodzice znajdą coś więcej, niż tylko podręczniki czy lektury. Warto sięgać po literaturę piękną, religijną czy poradniki. W razie wątpliwości - śmiało pytać bibliotekarza. Uczniowie mogą również wrzucać do skrzynki przy regałach propozycje zakupów książkowych, sugestie na pewno zostaną wzięte pod uwagę. Biblioteka w ramach swojej działalności współpracuje z redakcją Corniszona, a także z wolontariuszami odwiedzającymi świetlicę środowiskową. Już niedługo z Corniszonem postaramy się przeprowadzić akcję "Jak nie czytam, jak czytam", włączając się w ogólnopolskie przedsięwzięcie; efektami na pewno się podzielimy. A już niebawem... na regałach pokażą się nowości wydawnicze, zakupione dzięki dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie pamiętajcie, że to Wasz głos jest decydujący przy wyborze książek.

AK, 19.04.2017