Grono pedagogiczne

Anna Babiński – nauczyciel języka polskiego, WOK-u

Jestem szczęściarą – mogę robić to, co kocham, czyli dzielić się z młodzieżą moją wielką pasją, jaką jest literatura. Jestem absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale na tym moja chęć poszerzania wiedzy się nie skończyła, uczę i dokształcam się nieustannie. Interesuje mnie kultura, ze szczególnym uwzględnieniem tej najnowszej. Chciałabym, żeby moi uczniowie pewnie poruszali się na jej gruncie. Bardzo zależy mi na tym, by pokazać uczniom, że literatura nie jest skansenem martwych książek! To są teksty, które żyją, które można wciąż na nowo interpretować, odkrywać, aktualizować… Uwielbiam momenty, podczas których to uczniowie odkrywają w tekstach rzeczy, których ja sama nie dostrzegałam dotychczas. Co robię po pracy? Sprawdzam wypracowania! A oprócz tego namiętnie oglądam filmy – szczególnie bliskie jest mi kino europejskie. A jeżeli nie jestem w kinie albo przed książką, to najpewniej w górach! Od jakiegoś czasu być może również z Wami – w ramach Szkolnego Klubu Górskiego Pionowy Świat :)

Adam Baron - nauczyciel geografii

Jestem nauczycielem z 30-letnim stażem. Mimo upływu lat, praca z młodymi ludźmi nadal sprawia mi wiele satysfakcji. Lubię swój zawód i związane z nim wyzwania. Jestem umiarkowanym optymistą, staram się zachowywać dystans do siebie i tego co robię. W wolnym czasie jeżdżę na nartach i rowerze górskm. Lubię czytać książki historyczne, słuchać jazzu, bluesa i muzyki soul.

Marcin Cieślar - nauczyciel języka angielskiego

Kiedy byłem mały mówiłem, że „nie chcę chodzić całe życie do szkoły”. No to mam za swoje – zostałem nauczycielem. Powiem: lubię to. Cieszę się, kiedy moi uczniowie przełamują bariery językowe i nie boją się mówić po angielsku. Uwielbiam spędzać czas z młodymi ludźmi, rozmawiać, wymieniać poglądy, śmiać się. Jestem niepoprawnym optymistą, gram na gitarze i w gry planszowe. Acha, i lubię jeść.

Błażej Dobrogoszcz – nauczyciel informatyki

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku historia. Ukończył studia podyplomowe z zakresu informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Wychowanie Fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Posiada stopień nauczyciela dyplomowanego.
Prywatnie interesuję się systemami samoobrony i sztuk walki, trenuję boks i Seido Karate. Lubię podróżować i poznawać nowe miejsca, ale potrafię też miło czas spędzić w archiwum. I choć mój imiennik (Blaise Pascal) pisał, że:  „człowiek jest trzciną najsłabszą na wietrze…” to jednak staram się choćby poprzez aktywny tryb życia i sport na tyle się wzmocnić, aby niejedną „wichurę” w życiu przetrzymać. Staram się również mieć dystans do siebie, co w pracy z uczniami jest bardzo przydatne oraz stosować zasadę, że „aby dobrze odpocząć, trzeba się najpierw porządnie zmęczyć”.

Kazimierz Gajewski - nauczyciel fotografii

Katarzyna Gąsiorek - nauczyciel języka niemieckiego

Nigdy nie sądziłam, że zostanę nauczycielem, a jednak....  pracuję w szkole ponad 16 lat i nie wyobrażam sobie, że mogłabym robić coś innego :-). Jestem osobą energiczną, optymistycznie nastawioną do świata. Na co dzień zamęczam moich  uczniów  kartkówkami ze słówek oraz gramatyki. Jeżeli pozwala na to czas i pogoda, jeżdżę na rowerze oraz snowboardzie.

BEATA GOŁY – NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Sport to moje życie. Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, gdzie oprócz tytułu magistra mogłam rozwijać swoje pasje. Uczelnia dała mi możliwość ukończenia kilku świetnych specjalizacji: gimnastyki korekcyjnej, tańca oraz SPA & WELLNESS. Jestem również instruktorem narciarstwa alpejskiego, snowboardu oraz aquafitnessu, a także pasjonatką sportów wodnych takich jak windsurfing i kitesurfing. Uwielbiam podróże bardziej z plecakiem w dzikie miejsca, niż drogie hotele z opcją All Inclusive. Nie pogardzę dobrym jedzeniem i gdy tylko usłyszę, że pojawiła się nowa smaczna knajpka, od razu muszę sprawdzić, czy aby na pewno ☺.

Alicja Hałas - nauczyciel biologii, chemii i przyrody

Cechuje mnie ogromna ciekawość otaczającego świata. Moją pasją jest ciągłe poszerzanie swojej wiedzy. Przygodę z nauką rozpoczęłam od chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Później była matematyka, kosmetologia i studia doktoranckie. Od zawsze chciałam dzielić się z innymi zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Mogę powiedzieć, że już od ponad 15 lat mi się to udaje. Wiele radości sprawia mi nawiązywanie z uczniami dyskusji, wymiana poglądów, które często kończą się stwierdzeniem „Aha, już rozumiem!”. W wolnych chwilach uczę się języka włoskiego i maluję. Uwielbiam długie piesze wędrówki, szum morza i wieczór z interesującym filmem.

Alina Konior - nauczyciel języka hiszpańskiego i niemieckiego

Uczę języków obcych i ciągle uczę się języków obcych. Jeżeli ktoś mówi, że ma tylko 15 minut czasu i nie opłaca mu się otwierać zeszyt, żeby powtórzyć słówka, to ja mówię, że ma aż 15 minut na powtarzanie, a w języku jest o 15 minut do przodu. Naprawdę! Nauczanie i nauka języków jest dla mnie niezwykłą sprawą i wielką przygodą, brzmi może banalnie ale jest prawdziwe.  No i ta praca z drugim człowiekiem, nigdy się nie nudzisz, po prostu. A co oprócz języków? Muzyka, góry, indoor cycling…

Sebastian Kuliński – nauczyciel historii, WOS-u  i politolog

Z zamiłowania pasjonat gór pod każdą postacią - wędrówki, wyprawy, wspinaczka. Współtwórca Klubów Górskich Pionowy Świat których celem jest popularyzacja wśród młodzieży aktywnych form spędzania czasu w górach.  Sztandarowym pomysłem KG jest zdobywanie Korony Gór Polskich.

KAROLINA PERZANOWSKA – PEDAGOG SZKOLNY

Jestem zakręcona nie tylko na głowie, ale także na punkcie PYTAŃ i ODPOWIEDZI. Wierzę w Boga i to, że w każdym człowieku ukryte są odpowiedzi, pozwalające mu określić swoje pragnienia, oraz umiejętności, by wreszcie zacząć działać i żyć pełnią życia. Jestem członkiem Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Szybko myślę, szybko mówię, szybko działam, „macham rękami” i się tym nie męczę ;)
„Ale super”, „jakie fajne”, „genialne” itp. to słowa, które często mówię. Fascynuje mnie przyroda, zachwycam się jak małe dziecko różnymi drobiazgami. Odpoczywam, będąc z przyjaciółmi. Odpręża mnie jazda samochodem. Śpiewam, gram na gitarze i ku zaskoczeniu wielu lubię prasować oraz myć naczynia.

Tomasz Ratajczak – nauczyciel projektowania graficznego 

Pasjonat typografii, litery i znaku. Wieloletnie doświadczenie w agencji reklamowej, pozwalające na praktyczne podejście do nauczanego przedmiotu. Stoicki spokój i morze zainteresowań. Uprawiam freediving, czyli wolne chwile spędzam pod wodą. Biegam. Muzykuję z kapelą góralską.

KAMILA ŚMIECH - CZERNECKA - NAUCZYCIEL EDB

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Śląskim na kierunku pedagogika, studia uzupełniające w Krakowie na AP na kierunku wychowanie obronne. Praca nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa to najlepsze hobby, jakie mogłam sobie wymarzyć. Chciałabym, żeby ludzie nie bali się pomagać.

KATARZYNA ŚWISTOWICZ – NAUCZYCIEL JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Uczę języka angielskiego i od prawie 20 lat niezmiennie cieszy mnie to zajęcie. Książka (uwielbiam skandynawskie kryminały i powieści historyczne), filiżanka czarnej kawy i Sade w tle to recepta na mile spędzone popołudnie. Pozytywną energię daje mi bieganie i widok ze szczytu Babiej Góry.

Anna Twardawa – nauczyciel matematyki, podstaw przedsiębiorczości, fizyki

Mój ulubiony przedmiot to matematyka, uczniów - podstawy przedsiębiorczości. Dobrze uczyć więcej przedmiotów, bo ma się różne spojrzenie na ucznia – na każdym przedmiocie inne. Najważniejsze, aby z każdego wydobyć jego talent, niekoniecznie matematyczny ;) Kocham uczyć i nie wyobrażam sobie, by zawodowo robić coś innego. Każdy dzień w pracy różni się od poprzedniego, nigdy nie jest nudno… Jestem cierpliwa i nie przeraża mnie układanie szóstej wersji poprawy sprawdzianu z funkcji kwadratowej czy tłumaczenie po raz dziesiąty, gdzie w rozumowaniu przedstawionym poniżej jest błąd.

0=0
a2-a2= a2-a2     - lewą stronę równania rozpisuję ze wzoru na różnicę kwadratów, z prawej strony wyłączam a przed nawias
(a-a)(a+a)=a(a-a)     - usuwam (a-a), bo jest wspólne
a+a=a
2a=a    /:a
2=1
Gdzie popełniono błąd?

Poza tym matematyka i szkoła to tylko część mojego życia. Prywatnie lubię sport, gotowanie i życie w szybkim tempie. Uwielbiam być pozytywnie zakręcona, choć TWARDO stąpam po ziemi ;)

Ks. Krzysztof Zięba - katecheta

MJ., 17.03.2017