Grono pedagogiczne

Anna Babiński – nauczyciel języka polskiego, WOK-u

Jestem szczęściarą – mogę robić to, co kocham, czyli dzielić się z młodzieżą moją wielką pasją, jaką jest literatura. Jestem absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale na tym moja chęć poszerzania wiedzy się nie skończyła, uczę i dokształcam się nieustannie. Interesuje mnie kultura, ze szczególnym uwzględnieniem tej najnowszej. Chciałabym, żeby moi uczniowie pewnie poruszali się na jej gruncie. Bardzo zależy mi na tym, by pokazać uczniom, że literatura nie jest skansenem martwych książek! To są teksty, które żyją, które można wciąż na nowo interpretować, odkrywać, aktualizować… Uwielbiam momenty, podczas których to uczniowie odkrywają w tekstach rzeczy, których ja sama nie dostrzegałam dotychczas. Co robię po pracy? Sprawdzam wypracowania! A oprócz tego namiętnie oglądam filmy – szczególnie bliskie jest mi kino europejskie. A jeżeli nie jestem w kinie albo przed książką, to najpewniej w górach! Od jakiegoś czasu być może również z Wami – w ramach Szkolnego Klubu Górskiego Pionowy Świat :)

Anna Strzelczyk -  nauczyciel biologii oraz chemii

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, nauczyciel mianowany. Cechuje mnie cierpliwość i stoicki spokój. Bywam spontaniczna i bezpośrednia. W wolnych chwilach biegam i czytam kryminały. Lubię pracę w ogrodzie.

Anna Twardawa – nauczyciel matematyki, fizyki, podstaw przedsiębiorczości

Mój ulubiony przedmiot to matematyka, uczniów – podstawy przedsiębiorczości. Dobrze uczyć więcej przedmiotów, bo ma się różne spojrzenie na ucznia – na każdym przedmiocie inne. Najważniejsze, aby z każdego wydobyć jego talent, niekoniecznie matematyczny ;) Kocham uczyć i nie wyobrażam sobie, by zawodowo robić coś innego. Każdy dzień w pracy różni się od poprzedniego, nigdy nie jest nudno… Jestem cierpliwa i nie przeraża mnie układanie szóstej wersji poprawy sprawdzianu z funkcji kwadratowej czy tłumaczenie po raz dziesiąty, gdzie w rozumowaniu przedstawionym poniżej jest błąd.

0=0
a2-a2= a2-a2     - lewą stronę równania rozpisuję ze wzoru na różnicę kwadratów, z prawej strony wyłączam a przed nawias
(a-a)(a+a)=a(a-a)     - usuwam (a-a), bo jest wspólne
a+a=a
2a=a    /:a
2=1
Gdzie popełniono błąd?

Poza tym matematyka i szkoła to tylko część mojego życia. Prywatnie lubię sport, gotowanie i życie w szybkim tempie. Uwielbiam być pozytywnie zakręcona, choć TWARDO stąpam po ziemi ;) 

Błażej Dobrogoszcz – nauczyciel informatyki i wychowania fizycznego

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku historia. Ukończył studia podyplomowe z zakresu informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Wychowanie Fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Posiada stopień nauczyciela dyplomowanego.
Prywatnie interesuję się systemami samoobrony i sztuk walki, trenuję boks i Seido Karate. Lubię podróżować i poznawać nowe miejsca, ale potrafię też miło czas spędzić w archiwum.

Katarzyna Gąsiorek - nauczyciel języka niemieckiego

Nigdy nie sądziłam, że zostanę nauczycielem, a jednak....  pracuję w szkole ponad 16 lat i nie wyobrażam sobie, że mogłabym robić coś innego :-). Jestem osobą energiczną, optymistycznie nastawioną do świata. Na co dzień zamęczam moich  uczniów  kartkówkami ze słówek oraz gramatyki. Jeżeli pozwala na to czas i pogoda, jeżdżę na rowerze oraz snowboardzie.

Łukasz Piszcz – nauczyciel historii

I L.O. im. Mikołaja Kopernika w Żywcu.
Studia dzienne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
Studia podyplomowe z WOS i Wychowania do życia w rodzinie na UŚ w Katowicach.
Interesują mnie przyczyny wojen i ich przebieg. Wszelkie aspekty życia ludzi podczas ich trwania, polityka państw wobec nich, żołnierzy i zasady stosowane w takim okresie przez poszczególne państwo.
Bardzo lubię wspinaczki górskie i podróże.

Sebastian Kulinski – nauczyciel historii, WOS-u  i politolog

Z zamiłowania pasjonat gór pod każdą postacią - wędrówki, wyprawy, wspinaczka. Współtwórca Klubów Górskich Pionowy Świat których celem jest popularyzacja wśród młodzieży aktywnych form spędzania czasu w górach.  Sztandarowym pomysłem KG jest zdobywanie Korony Gór Polskich.

Tomasz Ratajczak – nauczyciel projektowania graficznego 

Psjonat typografii, litery i znaku. Wieloletnie doświadczenie w agencji reklamowej, pozwalające na praktyczne podejście do nauczanego przedmiotu. Stoicki spokój i morze zainteresowań. Uprawiam freediving, czyli wolne chwile spędzam pod wodą. Biegam. Muzykuję z kapelą góralską.

KAROLINA PERZANOWSKA – PEDAGOG SZKOLNY

Jestem zakręcona nie tylko na głowie, ale także na punkcie PYTAŃ i ODPOWIEDZI. Wierzę w Boga i to, że w każdym człowieku ukryte są odpowiedzi, pozwalające mu określić swoje pragnienia, oraz umiejętności, by wreszcie zacząć działać i żyć pełnią życia. Jestem członkiem Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Szybko myślę, szybko mówię, szybko działam, „macham rękami” i się tym nie męczę ;)
„Ale super”, „jakie fajne”, „genialne” itp. to słowa, które często mówię. Fascynuje mnie przyroda, zachwycam się jak małe dziecko różnymi drobiazgami. Odpoczywam, będąc z przyjaciółmi. Odpręża mnie jazda samochodem. Śpiewam, gram na gitarze i ku zaskoczeniu wielu lubię prasować oraz myć naczynia.

MARTA KOWALEWSKA – NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Instruktorka fitness oraz piłki siatkowej. Odkąd pamiętam, zawsze towarzyszył mi sport. Zaczęło się od przedszkola i tańca nowoczesnego. Obecnie sport towarzyszy mi wszędzie. Uwielbiam każdą formę aktywności fizycznej. Często można mnie spotkać truchtającą po naszych pięknych Beskidach. Wakacje obowiązkowo spędzam w Tatrach. Uważam, że sport to najlepszy antydepresant: doskonale kształtuje charakter, uczy dyscypliny nie tylko na treningach, ale w wielu życiowych sytuacjach, uczy też cierpliwości, skupienia i harmonii.

WOJCIECH SZTAFA – NAUCZYCIEL JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Nauczanie języka angielskiego to nie wszystko, czym się pasjonuję. Jestem również zagorzałym zwolennikiem sportu. A zwłaszcza squasha (jestem instruktorem oraz czynnym zawodnikiem lokalnej ligi) oraz kolarstwa szosowego (ścigam się w amatorskich wyścigach). A totalnie z innej beczki, to uwielbiam połączenie masła orzechowego z dżemem malinowym mojej żony.

DOBROSŁAWA FIJAK – NAUCZYCIEL RELIGII

* Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie, kierunek liturgika.
* szczęśliwa żona i mama trojga dzieci
* zainteresowania: psychologia, zumba, język francuski
* kochająca Boga i ludzi
* uwielbiam swoją pracę

BOGUSŁAWA GAC–SALMERI – NAUCZYCIEL JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Kocham podróże, polskie góry i morze, włoską kuchnię, francuskie wina i angielskie poczucie humoru.

ANNA KOMĘDERA – NAUCZYCIEL GEOGRAFII I PRZYRODY

Jestem emerytowanym nauczycielem geografii. Mimo swojego numeru PESEL uczę nadal. Ktoś zapyta dlaczego? Kocham tę pracę, mam dobry kontakt z młodymi ludźmi. Staram się, aby moje lekcje były ciekawe i zawsze z poczuciem humoru. Prywatnie: kocham gotowanie.

KATARZYNA ŚWISTOWICZ – NAUCZYCIEL JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Uczę języka angielskiego i od prawie 20 lat niezmiennie cieszy mnie to zajęcie. Książka (uwielbiam skandynawskie kryminały i powieści historyczne), filiżanka czarnej kawy i Sade w tle to recepta na mile spędzone popołudnie. Pozytywną energię daje mi bieganie i widok ze szczytu Babiej Góry.

BEATA GOŁY – NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Sport to moje życie. Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, gdzie oprócz tytułu magistra mogłam rozwijać swoje pasje. Uczelnia dała mi możliwość ukończenia kilku świetnych specjalizacji: gimnastyki korekcyjnej, tańca oraz SPA & WELLNESS. Jestem również instruktorem narciarstwa alpejskiego, snowboardu oraz aquafitnessu, a także pasjonatką sportów wodnych takich jak windsurfing i kitesurfing. Uwielbiam podróże bardziej z plecakiem w dzikie miejsca, niż drogie hotele z opcją All Inclusive. Nie pogardzę dobrym jedzeniem i gdy tylko usłyszę, że pojawiła się nowa smaczna knajpka, od razu muszę sprawdzić, czy aby na pewno ☺.

LUZ CASTILLO-ŻARCZYŃSKI – NAUCZYCIEL JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

„Znajomość języków jest bramą do wiedzy” – Roger Bacon
Jestem Latynoską i język hiszpański znam od urodzenia. Posługuję się nim całe życie i myślę, że nie ma dla mnie tajemnic. Podobnie kultura Ameryki Południowej i Hiszpanii to mój świat, którym chętnie dzielę się z uczniami. Na moich lekcjach zdobywają praktyczną umiejętność posługiwania się językiem hiszpańskim w każdej sytuacji. Moją pasją są podróże w najdalsze zakątki globu, szczególnie do Ameryki Południowej. Chętnie poznaję inne kultury i egzotyczne języki.

MJ, 17.03.2017