Grono pedagogiczne

Anna Babiński – nauczyciel języka polskiego

Jestem szczęściarą – mogę robić to, co kocham, czyli dzielić się z młodzieżą moją wielką pasją, jaką jest literatura. Jestem absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale na tym moja chęć poszerzania wiedzy się nie skończyła, uczę i dokształcam się nieustannie. Interesuje mnie kultura, ze szczególnym uwzględnieniem tej najnowszej. Chciałabym, żeby moi uczniowie pewnie poruszali się na jej gruncie. Bardzo zależy mi na tym, by pokazać uczniom, że literatura nie jest skansenem martwych książek! To są teksty, które żyją, które można wciąż na nowo interpretować, odkrywać, aktualizować… Uwielbiam momenty, podczas których to uczniowie odkrywają w tekstach rzeczy, których ja sama nie dostrzegałam dotychczas. Co robię po pracy? Sprawdzam wypracowania! A oprócz tego namiętnie oglądam filmy – szczególnie bliskie jest mi kino europejskie. A jeżeli nie jestem w kinie albo przed książką, to najpewniej w górach! Od jakiegoś czasu być może również z Wami – w ramach Szkolnego Klubu Górskiego Pionowy Świat :)

Katarzyna Gąsiorek - nauczyciel języka niemieckiego

Nigdy nie sądziłam, że zostanę nauczycielem, a jednak....  pracuję w szkole ponad 16 lat i nie wyobrażam sobie, że mogłabym robić coś innego :-). Jestem osobą energiczną, optymistycznie nastawioną do świata. Na co dzień zamęczam moich  uczniów  kartkówkami ze słówek oraz gramatyki. Jeżeli pozwala na to czas i pogoda, jeżdżę na rowerze oraz snowboardzie.

Beata Goły – nauczyciel wychowania fizycznego

Sport to moje życie. Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, gdzie oprócz tytułu magistra mogłam rozwijać swoje pasje. Uczelnia dała mi możliwość ukończenia kilku świetnych specjalizacji: gimnastyki korekcyjnej, tańca oraz SPA & WELLNESS. Jestem również instruktorem narciarstwa alpejskiego, snowboardu oraz aquafitnessu, a także pasjonatką sportów wodnych takich jak windsurfing i kitesurfing. Uwielbiam podróże bardziej z plecakiem w dzikie miejsca, niż drogie hotele z opcją All Inclusive. Nie pogardzę dobrym jedzeniem i gdy tylko usłyszę, że pojawiła się nowa smaczna knajpka, od razu muszę sprawdzić, czy aby na pewno ☺.

Anna Twardawa – nauczyciel matematyki, podstaw przedsiębiorczości, fizyki

Mój ulubiony przedmiot to matematyka, uczniów - podstawy przedsiębiorczości. Dobrze uczyć więcej przedmiotów, bo ma się różne spojrzenie na ucznia – na każdym przedmiocie inne. Najważniejsze, aby z każdego wydobyć jego talent, niekoniecznie matematyczny ;) Kocham uczyć i nie wyobrażam sobie, by zawodowo robić coś innego. Każdy dzień w pracy różni się od poprzedniego, nigdy nie jest nudno… Jestem cierpliwa i nie przeraża mnie układanie szóstej wersji poprawy sprawdzianu z funkcji kwadratowej czy tłumaczenie po raz dziesiąty, gdzie w rozumowaniu przedstawionym poniżej jest błąd.

0=0
a2-a2= a2-a2     - lewą stronę równania rozpisuję ze wzoru na różnicę kwadratów, z prawej strony wyłączam a przed nawias
(a-a)(a+a)=a(a-a)     - usuwam (a-a), bo jest wspólne
a+a=a
2a=a    /:a
2=1
Gdzie popełniono błąd?

Poza tym matematyka i szkoła to tylko część mojego życia. Prywatnie lubię sport, gotowanie i życie w szybkim tempie. Uwielbiam być pozytywnie zakręcona, choć TWARDO stąpam po ziemi ;)

Ks. Krzysztof Zięba - katecheta

Nie przypuszczałem, że zostanę księdzem. Przez długi czas myślałem, żeby przygotowywać się na medycynę czy też do zawodu nauczycielskiego. Przez jakiś moment myślałem o zajmowaniu się zawodowo muzyką. Pan Bóg ma jednak niezłe poczucie humoru. W pewnym momencie życia dotknął mojego serca i je skruszył. Od prawie dwudziestu lat jestem nauczycielem religii. To dla mnie coś wyjątkowego spotykać się z młodymi ludźmi, poznawać ich problemy i spojrzenie na świat. Towarzyszyć w tym co dobre i trudne. Przeprowadzać przez świat różnych dylematów, dawać oparcie i prowadzić do spotkania z żywym Jezusem Chrystusem, który nas kocha. Wraz z nimi otwierać Słowo Boże i pytać Boga - jaki ma plan na nasze życie? Uczniowie też nieustannie motywują mnie do ciągłego zdobywania wiedzy, dlatego też jestem na studiach doktoranckich z ekumenizmu i prawa kanonicznego. Na co dzień pracuję w parafii Świętej Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach i jako Sędzia w Sądzie Biskupim w Bielsku-Białej. Cenię sobie indywidualne spotkania z drugim człowiekiem, a także wspólne dochodzenie do poznania prawdy.

Marta Macura-Damek - nauczyciel historii

Belfrem zostałam z przypadku. Nie dostałam się na psychologię, historia była drugą opcją. Czasami życie decyduje za nas i podpowiada najszczęśliwszą drogę. Obie pasje udało mi się połączyć w 2014 roku, kiedy uzyskałam tytuł doktora nauk humanistycznych za obronę pracy z psychologii historycznej. Staram się każdego dnia wskrzesić zapał i entuzjazm do mojego przedmiotu, próbując przemycić na lekcję barwny materiał anegdotyczny. Jestem pasjonatką historii XIX i XX wieku, nurtu psychologii pozytywnej, gorącą orędowniczką pedagogiki serca. Uwielbiam górskie wędrówki i gotowanie dla najbliższych. Zimową porą przeistaczam się w królową piernika :)

Marek Luzar - nauczyciel fotografii

Jestem reżyserem filmów animowanych i artystą malarzem. Zajmuję się fotografią, grafiką komputerową i jeszcze paroma innymi rzeczami. Nauczycielem jestem już od wielu, wielu lat. I lubię uczyć.
Więcej na:

www.marekluzar.art.pl lubhttps://www.youtube.com/watch?v=FYtp5y4-fzs

MJ., 17.03.2017