Grono pedagogiczne

Anna Babiński – nauczyciel języka polskiego, WOK-u

Jestem szczęściarą – mogę robić to, co kocham, czyli dzielić się z młodzieżą moją wielką pasją, jaką jest literatura. Jestem absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale na tym moja chęć poszerzania wiedzy się nie skończyła, uczę i dokształcam się nieustannie. Interesuje mnie kultura, ze szczególnym uwzględnieniem tej najnowszej. Chciałabym, żeby moi uczniowie pewnie poruszali się na jej gruncie. Bardzo zależy mi na tym, by pokazać uczniom, że literatura nie jest skansenem martwych książek! To są teksty, które żyją, które można wciąż na nowo interpretować, odkrywać, aktualizować… Uwielbiam momenty, podczas których to uczniowie odkrywają w tekstach rzeczy, których ja sama nie dostrzegałam dotychczas. Co robię po pracy? Sprawdzam wypracowania! A oprócz tego namiętnie oglądam filmy – szczególnie bliskie jest mi kino europejskie. A jeżeli nie jestem w kinie albo przed książką, to najpewniej w górach! Od jakiegoś czasu być może również z Wami – w ramach Szkolnego Klubu Górskiego Pionowy Świat :)

Małgorzata Kowalska

Jestem nauczycielką języka polskiego od ponad 20 lat, wciąż robię to z zaangażowaniem. Chciałabym, żeby uczniowie w szkole nauczyli się rozmawiać o literaturze. I nawet w klasyce dostrzegali prawdę o sobie i o świecie, w którym żyjemy. Sama zachwycam się prozą Haruki Murakamiego i marzę o podróży do Japonii. Chętnie angażuję się w działalność charytatywną, do której zachęcam uczniów. A po pracy celebruję czas z bliskimi.

Adam Baron - nauczyciel geografii

Jestem nauczycielem z 30-letnim stażem. Mimo upływu lat, praca z młodymi ludźmi nadal sprawia mi wiele satysfakcji. Lubię swój zawód i związane z nim wyzwania. Jestem umiarkowanym optymistą, staram się zachowywać dystans do siebie i tego co robię. W wolnym czasie jeżdżę na nartach i rowerze górskm. Lubię czytać książki historyczne, słuchać jazzu, bluesa i muzyki soul.

Katarzyna Gąsiorek - nauczyciel języka niemieckiego

Nigdy nie sądziłam, że zostanę nauczycielem, a jednak....  pracuję w szkole ponad 16 lat i nie wyobrażam sobie, że mogłabym robić coś innego :-). Jestem osobą energiczną, optymistycznie nastawioną do świata. Na co dzień zamęczam moich  uczniów  kartkówkami ze słówek oraz gramatyki. Jeżeli pozwala na to czas i pogoda, jeżdżę na rowerze oraz snowboardzie.

Beata Goły – nauczyciel wychowania fizycznego

Sport to moje życie. Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, gdzie oprócz tytułu magistra mogłam rozwijać swoje pasje. Uczelnia dała mi możliwość ukończenia kilku świetnych specjalizacji: gimnastyki korekcyjnej, tańca oraz SPA & WELLNESS. Jestem również instruktorem narciarstwa alpejskiego, snowboardu oraz aquafitnessu, a także pasjonatką sportów wodnych takich jak windsurfing i kitesurfing. Uwielbiam podróże bardziej z plecakiem w dzikie miejsca, niż drogie hotele z opcją All Inclusive. Nie pogardzę dobrym jedzeniem i gdy tylko usłyszę, że pojawiła się nowa smaczna knajpka, od razu muszę sprawdzić, czy aby na pewno ☺.

Alicja Hałas - nauczyciel biologii, chemii i przyrody

Cechuje mnie ogromna ciekawość otaczającego świata. Moją pasją jest ciągłe poszerzanie swojej wiedzy. Przygodę z nauką rozpoczęłam od chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Później była matematyka, kosmetologia i studia doktoranckie. Od zawsze chciałam dzielić się z innymi zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Mogę powiedzieć, że już od ponad 15 lat mi się to udaje. Wiele radości sprawia mi nawiązywanie z uczniami dyskusji, wymiana poglądów, które często kończą się stwierdzeniem „Aha, już rozumiem!”. W wolnych chwilach uczę się języka włoskiego i maluję. Uwielbiam długie piesze wędrówki, szum morza i wieczór z interesującym filmem.

Alina Konior - nauczyciel języka hiszpańskiego i niemieckiego

Uczę języków obcych i ciągle uczę się języków obcych. Jeżeli ktoś mówi, że ma tylko 15 minut czasu i nie opłaca mu się otwierać zeszyt, żeby powtórzyć słówka, to ja mówię, że ma aż 15 minut na powtarzanie, a w języku jest o 15 minut do przodu. Naprawdę! Nauczanie i nauka języków jest moją wielką pasją.  A praca z drugim człowiekiem żródełm inspiracji. A co oprócz języków? Muzyka, góry, indoor cycling…

Katarzyna Świstowicz – nauczyciel języka angielskiego

Uczę języka angielskiego i od prawie 20 lat niezmiennie cieszy mnie to zajęcie. Książka (uwielbiam skandynawskie kryminały i powieści historyczne), filiżanka czarnej kawy i Sade w tle to recepta na mile spędzone popołudnie. Pozytywną energię daje mi bieganie i widok ze szczytu Babiej Góry.

Anna Twardawa – nauczyciel matematyki, podstaw przedsiębiorczości, fizyki

Mój ulubiony przedmiot to matematyka, uczniów - podstawy przedsiębiorczości. Dobrze uczyć więcej przedmiotów, bo ma się różne spojrzenie na ucznia – na każdym przedmiocie inne. Najważniejsze, aby z każdego wydobyć jego talent, niekoniecznie matematyczny ;) Kocham uczyć i nie wyobrażam sobie, by zawodowo robić coś innego. Każdy dzień w pracy różni się od poprzedniego, nigdy nie jest nudno… Jestem cierpliwa i nie przeraża mnie układanie szóstej wersji poprawy sprawdzianu z funkcji kwadratowej czy tłumaczenie po raz dziesiąty, gdzie w rozumowaniu przedstawionym poniżej jest błąd.

0=0
a2-a2= a2-a2     - lewą stronę równania rozpisuję ze wzoru na różnicę kwadratów, z prawej strony wyłączam a przed nawias
(a-a)(a+a)=a(a-a)     - usuwam (a-a), bo jest wspólne
a+a=a
2a=a    /:a
2=1
Gdzie popełniono błąd?

Poza tym matematyka i szkoła to tylko część mojego życia. Prywatnie lubię sport, gotowanie i życie w szybkim tempie. Uwielbiam być pozytywnie zakręcona, choć TWARDO stąpam po ziemi ;)

Ks. Krzysztof Zięba - katecheta

...

Grażyna Murańska - biblioteka

Wiele lat pracowałam jako nauczyciel, odbyłam wiele form dokształcania, m.in. Bibliotekoznastwo. Zawsze lubiłam matematykę, to "królowa nauk". Nieźle znam język angielski. Moje pasje to: taniec i śpiew. W wolnej chwili maluję obrazy olejne, uwielbiam jazdę na rowerze i kontakt z przyrodą. Lubię prasowanie, dobry film i książkę. "Książka jest jak towarzystwa, które sobie człowiek dobiera (Monteskiusz). "Nie ma książki tak złej, żeby nie przyniosła jakiego pożytku (Pliniusz Młodszy) - dzis może się to trochę zmieniło... Dla mnie najpiękniejszą książką świata jest PISMO ŚWIĘTE.

Marta Macura-Damek - nauczyciel historii i WOS-u

Belfrem zostałam z przypadku. Nie dostałam się na psychologię, historia była drugą opcją. Czasami życie decyduje za nas i podpowiada najszczęśliwszą drogę. Obie pasje udało mi się połączyć w 2014 roku, kiedy uzyskałam tytuł doktora nauk humanistycznych za obronę pracy z psychologii historycznej. Staram się każdego dnia wskrzesić zapał i entuzjazm do mojego przedmiotu, próbując przemycić na lekcję barwny materiał anegdotyczny. Jestem pasjonatką historii XIX i XX wieku, nurtu psychologii pozytywnej, gorącą orędowniczką pedagogiki serca. Uwielbiam górskie wędrówki i gotowanie dla najbliższych. Zimową porą przeistaczam się w królową piernika :)

Katarzyna Gruszecka - Matuszkiewicz

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Praca Socjalna i Opiekuńczo-Wychowawcza na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie. Posiadam kurs kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki. Jestem również absolwentką studiów podyplomowych na kierunku Doradztwo Zawodowe i Przedsiębiorczość. Kocham przyrodę, wypoczywam na łonie natury skąd czerpie siłę. Interesuję się dogo i hipoterapią. Prywatnie żona i mama  Maksa i Mateusza.

Marek Luzar - nauczyciel fotografiki i grafiki

Jestem reżyserem filmów animowanych i artystą malarzem. Zajmuję się fotografią, grafiką komputerową i jeszcze paroma innymi rzeczami. Nauczycielem jestem już od wielu, wielu lat. I lubię uczyć.
Więcej na:

www.marekluzar.art.pl lubhttps://www.youtube.com/watch?v=FYtp5y4-fzs

Marcelina Masłowska

...

Marian Jarczyk

...

Renata Pagieła

...

Kornelia Gołębiewska

...

Ewa Kraus

...

MJ., 17.03.2017