Grono pedagogiczne

Ewa Kraus - DYREKTOR SZKOŁY

W czasie mojej 34-letniej kariery zawodowej pracowałam z dziećmi i młodzieżą oraz pełniłam funkcję dyrektora szkoły. Teraz jestem tu, w Liceum Ogólnokształcącym COR i cieszę się, że mogę służyć swoim doświadczeniem zarówno uczniom, ich rodzicom, jak i nauczycielom. Praca
z młodym człowiekiem jest moją pasją i nieustannym wyzwaniem. Uważam, że w każdym ukryte są talenty, które należy odkryć aby służyły rozwojowi osobistemu. Tylko wspólnie -  nauczyciele, rodzice, uczniowie i wspólnota SECIM, kształcimy i wychowujemy, otaczamy troską, stawiając jednocześnie coraz wyższe wymagania. Oby we wszystkim co czynimy, we wszystkim co dzieje się wokół nas Bóg był uwielbiony! 

W życiu codziennym kieruję się wartościami chrześcijańskimi Kościoła katolickiego, które są kierunkowskazem mojego działania.

Motto mojej pracy w LO COR to Psalm 101.

Ponadto uwielbiam podróżować, tańczyć, pływać i dużo się uśmiechać:)

Anna Babiński – nauczyciel języka polskiego, WOK-u

Jestem szczęściarą – mogę robić to, co kocham, czyli dzielić się z młodzieżą moją wielką pasją, jaką jest literatura. Jestem absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale na tym moja chęć poszerzania wiedzy się nie skończyła, uczę i dokształcam się nieustannie. Interesuje mnie kultura, ze szczególnym uwzględnieniem tej najnowszej. Chciałabym, żeby moi uczniowie pewnie poruszali się na jej gruncie. Bardzo zależy mi na tym, by pokazać uczniom, że literatura nie jest skansenem martwych książek! To są teksty, które żyją, które można wciąż na nowo interpretować, odkrywać, aktualizować… Uwielbiam momenty, podczas których to uczniowie odkrywają w tekstach rzeczy, których ja sama nie dostrzegałam dotychczas. Co robię po pracy? Sprawdzam wypracowania! A oprócz tego namiętnie oglądam filmy – szczególnie bliskie jest mi kino europejskie. A jeżeli nie jestem w kinie albo przed książką, to najpewniej w górach! Od jakiegoś czasu być może również z Wami – w ramach Szkolnego Klubu Górskiego Pionowy Świat :)

Małgorzata Kowalska - nauczyciel języka polskiego

Jestem nauczycielką języka polskiego od ponad 20 lat, wciąż robię to z zaangażowaniem. Chciałabym, żeby uczniowie w szkole nauczyli się rozmawiać o literaturze. I nawet w klasyce dostrzegali prawdę o sobie i o świecie, w którym żyjemy. Sama zachwycam się prozą Haruki Murakamiego i marzę o podróży do Japonii. Chętnie angażuję się w działalność charytatywną, do której zachęcam uczniów. A po pracy celebruję czas z bliskimi.

Adam Baron - nauczyciel geografii

Jestem nauczycielem z 30-letnim stażem. Mimo upływu lat, praca z młodymi ludźmi nadal sprawia mi wiele satysfakcji. Lubię swój zawód i związane z nim wyzwania. Jestem umiarkowanym optymistą, staram się zachowywać dystans do siebie i tego co robię. W wolnym czasie jeżdżę na nartach i rowerze górskm. Lubię czytać książki historyczne, słuchać jazzu, bluesa i muzyki soul.

Katarzyna Gąsiorek - nauczyciel języka niemieckiego

Nigdy nie sądziłam, że zostanę nauczycielem, a jednak....  pracuję w szkole ponad 16 lat i nie wyobrażam sobie, że mogłabym robić coś innego :-). Jestem osobą energiczną, optymistycznie nastawioną do świata. Na co dzień zamęczam moich  uczniów  kartkówkami ze słówek oraz gramatyki. Jeżeli pozwala na to czas i pogoda, jeżdżę na rowerze oraz snowboardzie.

Beata Goły – nauczyciel wychowania fizycznego

Sport to moje życie. Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, gdzie oprócz tytułu magistra mogłam rozwijać swoje pasje. Uczelnia dała mi możliwość ukończenia kilku świetnych specjalizacji: gimnastyki korekcyjnej, tańca oraz SPA & WELLNESS. Jestem również instruktorem narciarstwa alpejskiego, snowboardu oraz aquafitnessu, a także pasjonatką sportów wodnych takich jak windsurfing i kitesurfing. Uwielbiam podróże bardziej z plecakiem w dzikie miejsca, niż drogie hotele z opcją All Inclusive. Nie pogardzę dobrym jedzeniem i gdy tylko usłyszę, że pojawiła się nowa smaczna knajpka, od razu muszę sprawdzić, czy aby na pewno ☺.

Beata Szetela - nauczyciel chemii i biologii

Jestem nauczycielką chemii i biologii od 15 lat. Z zaangażowaniem dzielę się z młodzieżą zdobytą
wiedzą i umiejętnościami, ponieważ chcę, żeby czuła się ona pewnie i zawsze miała dużo do powiedzenia
 w zakresie nauk przyrodniczych. Każda lekcja z młodymi ludźmi jest dla mnie inspiracją do wielu przemyśleń. Zawsze bowiem znajdzie się coś co można zrobić lepiej, po to żeby uśmiech gościł na ludzkich twarzach. Uwielbiam długie spacery po lesie, a pozytywną energię daje mi modlitwa i muzyka. Najcenniejszy jest jednak dla mnie czas spędzony  z rodziną, bo tego nigdy za wiele….

Alina Konior - nauczyciel języka hiszpańskiego i niemieckiego

Uczę języków obcych i ciągle uczę się języków obcych. Jeżeli ktoś mówi, że ma tylko 15 minut czasu i nie opłaca mu się otwierać zeszyt, żeby powtórzyć słówka, to ja mówię, że ma aż 15 minut na powtarzanie, a w języku jest o 15 minut do przodu. Naprawdę! Nauczanie i nauka języków jest moją wielką pasją.  A praca z drugim człowiekiem żródełm inspiracji. A co oprócz języków? Muzyka, góry, indoor cycling…

Agnieszka Kulpa-Orzeł  – nauczyciel języka angielskiego

Muszę przyznać, że przez przypadek zostałam nauczycielką, najpierw sztuki, potem języka angielskiego.

Obecnie nie wyobrażam sobie innego zawodu. 

Przekazywanie wiedzy innym sprawia mi wielką stysfakcję i radość. 

W życiu zarówno osobistym jak i zawodowym stawiam na nieustający rozwój. Pracując z młodzieżą trzeba być "up-to-date" niemalże w każdej dziedzinie życia, co sprawia, że nauczyciel wolniej się starzeje ;). 

Poza nauczaniem mam wiele pasji, uwielbiam podróże (zarówno bliskie jak i te dalekie), kocham sztukę: malarstwo, kino, teatr, muzykę na żywo. W wolnych chwilach maluję i fotografuję. Na swoim koncie mam kilkanaście wystaw malarskich. Aby zachować zdrowy umysł regularnie uprawiam rózne sporty oraz spędzam czas z najbliższymi. 

Anna Twardawa – nauczyciel matematyki, podstaw przedsiębiorczości, fizyki

Mój ulubiony przedmiot to matematyka, uczniów - podstawy przedsiębiorczości. Dobrze uczyć więcej przedmiotów, bo ma się różne spojrzenie na ucznia – na każdym przedmiocie inne. Najważniejsze, aby z każdego wydobyć jego talent, niekoniecznie matematyczny ;) Kocham uczyć i nie wyobrażam sobie, by zawodowo robić coś innego. Każdy dzień w pracy różni się od poprzedniego, nigdy nie jest nudno… Jestem cierpliwa i nie przeraża mnie układanie szóstej wersji poprawy sprawdzianu z funkcji kwadratowej czy tłumaczenie po raz dziesiąty, gdzie w rozumowaniu przedstawionym poniżej jest błąd.

0=0
a2-a2= a2-a2     - lewą stronę równania rozpisuję ze wzoru na różnicę kwadratów, z prawej strony wyłączam a przed nawias
(a-a)(a+a)=a(a-a)     - usuwam (a-a), bo jest wspólne
a+a=a
2a=a    /:a
2=1
Gdzie popełniono błąd?

Poza tym matematyka i szkoła to tylko część mojego życia. Prywatnie lubię sport, gotowanie i życie w szybkim tempie. Uwielbiam być pozytywnie zakręcona, choć TWARDO stąpam po ziemi ;)

Ks. Krzysztof Zięba - katecheta

Nie przypuszczałem, że zostanę księdzem. Przez długi czas myślałem, żeby przygotowywać się na medycynę czy też do zawodu nauczycielskiego. Przez jakiś moment myślałem o zajmowaniu się zawodowo muzyką. Pan Bóg ma jednak niezłe poczucie humoru. W pewnym momencie życia dotknął mojego serca i je skruszył. Od prawie dwudziestu lat jestem nauczycielem religii. To dla mnie coś wyjątkowego spotykać się z młodymi ludźmi, poznawać ich problemy i spojrzenie na świat. Towarzyszyć w tym co dobre i trudne. Przeprowadzać przez świat różnych dylematów, dawać oparcie i prowadzić do spotkania z żywym Jezusem Chrystusem, który nas kocha. Wraz z nimi otwierać Słowo Boże i pytać Boga - jaki ma plan na nasze życie? Uczniowie też nieustannie motywują mnie do ciągłego zdobywania wiedzy, dlatego też jestem na studiach doktoranckich z ekumenizmu i prawa kanonicznego. Na co dzień pracuję w parafii Świętej Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach i jako Sędzia w Sądzie Biskupim w Bielsku-Białej. Cenię sobie indywidualne spotkania z drugim człowiekiem, a także wspólne dochodzenie do poznania prawdy.

Karina Szczepańska - nauczyciel fotografii, projektowania graficznego, bibliotekarz

Kim jestem? Z zamiłowania bibliotekarz, dla przyjemności fotograf, z upodobania grafik, a z powołania nauczyciel.
Mam to ogromne szczęście, że mogę łączyć swoje hobby z pracą zawodową. Nie ma większej radości jak robić w pracy to, co się kocha. 

Aby było to możliwe ukończyłam studia z Pedagogiki, z Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej, Edukacji Artystycznej - fotografii i Grafikę komputerową ADOBE. Moja ścieżka zawodowa zaczęła się od zdobycia zawodu opiekunki dziecięcej. I tak, poprzez pracę w żłobku, szkole podstawowej, gimnazjum, technikum, a nawet w urzędzie miejskim, trafiłam do Liceum COR, gdzie moja praca jest moją pasją.

Marta Macura-Damek - nauczyciel historii i WOS-u

Belfrem zostałam z przypadku. Nie dostałam się na psychologię, historia była drugą opcją. Czasami życie decyduje za nas i podpowiada najszczęśliwszą drogę. Obie pasje udało mi się połączyć w 2014 roku, kiedy uzyskałam tytuł doktora nauk humanistycznych za obronę pracy z psychologii historycznej. Staram się każdego dnia wskrzesić zapał i entuzjazm do mojego przedmiotu, próbując przemycić na lekcję barwny materiał anegdotyczny. Jestem pasjonatką historii XIX i XX wieku, nurtu psychologii pozytywnej, gorącą orędowniczką pedagogiki serca. Uwielbiam górskie wędrówki i gotowanie dla najbliższych. Zimową porą przeistaczam się w królową piernika :)

Marek Luzar - nauczyciel fotografii i grafiki

Jestem reżyserem filmów animowanych i artystą malarzem. Zajmuję się fotografią, grafiką komputerową i jeszcze paroma innymi rzeczami. Nauczycielem jestem już od wielu, wielu lat. I lubię uczyć.
Więcej na:

www.marekluzar.art.pl lubhttps://www.youtube.com/watch?v=FYtp5y4-fzs

Marcelina Masłowska - nauczyciel języka angielskiego

Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wszystko, co osiągnęłam w życiu zawdzięczam Bogu. To On każdego dnia motywuje mnie i uzdalnia do bycia tym, kim jestem. Jezus daje mi każdego dnia nadzieję, a Duch Święty obdarza swoimii darami! Dał mi dar nauki języków obcych,dzięki któremu mogę być nauczycielką, a tym samym być z moimi uczniami! Z pasji do języka cały czas doskonalę swój warsztat pracy. Lubię to co robię, a każdy dzień w Liceum COR przynosi mi wiele radości i satysfakcji.
Mam męża i dwójkę dzieciaczków. To jedna z moich pasji - bycie mamą i żoną. Bardzo lubię spędzać czas aktywnie, narty, rower, góry, podróże, ale nie odmówię również czasu spędzonego z dobrą książką. Lubię ład i spokój. Do zobaczenia w szkole!

Marian Jarczyk - nauczyciel EDB

Z zawodem nauczyciela związany jestem od 20 lat. Wcześniejsza praca miała profil obronny i także związana była z pracą z ludźmi młodymi.

Obowiązki zawodowe oraz związek z zainteresowaniami tych ludzi wykształciły u mnie pasje które pozostają do dziś np. strzelectwo, żeglarstwo, narciarstwo.

Sporty te uprawiam z poczuciem, że warto być aktywnym w każdym wieku.

Agnieszka Raczek -nauczyciel matematyki

Jestem nauczycielem z 20-letnim stażem pracy. Pasją do matematyki zaraziła mnie moja nauczycielka ze szkoły podstawowej. Bardzo lubię swój zawód i nie chciałabym wykonywać innego. Jestem optymistką, uśmiecham się kiedy mogę i staram się przekonywać moich uczniów, że matematyka nie jest trudna i "straszna" i że nauczyciele matematyki to też ludzie :-) Moje ulubione zadanie "Spróbuj zawsze rozwiązać to zadanie: jak mądrze i uczciwie żyć".

Błażej Dobrogoszcz - nauczyciel informatyki

MJ., 17.03.2017