Klasa lingwistyczno-graficzna

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: GEOGRAFIA, JĘZYK ANGIELSKI, JĘZYK NIEMIECKI LUB JĘZYK HISZPAŃSKI Lubisz podróże? Jesteś ciekawy świata? Chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę o świecie? Rozszerzona geografia pozwoli Ci lepiej zrozumieć te zagadnienia. Czeka na Ciebie aż 300 godzin ciekawych lekcji, podczas których nauczysz się perfekcyjnie odczytywać mapy, samodzielnie zaprojektujesz wycieczkę, porozmawiasz w przewodnikiem górskim, zobaczysz fascynujące filmy z odległych i ciekawych miejsc na Ziemi, zmierzysz się w geograficznych konkursach... Istotne jest też to, że możesz połączyć swoją pasję z planowaniem przyszłości - geografia otwiera drzwi do wielu uczelni. Pamiętaj, że geografia w połączeniu z językami obcymi daje Ci nieograniczone możliwości w planowaniu dalszej kariery! Specjalizujemy się w nauce języków obcych. Jako jedyni w Bielsku-Białej robimy to w zakresie rozszerzonym z dwóch języków. W dobie powszechnej znajomości języka angielskiego, dopiero dobra znajomość drugiego języka obcego jest atutem na rynku pracy. Wybór drugiego języka zależy od Ciebie. Proponujemy Ci jednak język niemiecki lub hiszpański. Znajomość dwóch języków obcych będzie najlepszą inwestycją w Twoją przyszłość. Doskonałym fundamentem, na którym będziesz budować to, co zechcesz. Rozpocznij z nami swoją językową przygodę w Liceum COR. Języki to nie tylko umiejętność posługiwania się nimi, to również możliwość poznawania świata i nowych ludzi, to szansa na rozwój i poszerzanie horyzontów. Nauka języków to nasza pasja, dołącz do nas!

Przygotujesz się do: 

matury z języka angielskiego i języka niemieckiego lub hiszpańskiego oraz geografii na poziomie rozszerzonym studiów na wydziałach filologii obcej, w szczególności angielskiej, germańskiej, stosunki międzynarodowe, turystyka, geologia, ekonomia, lingwistyka stosowana, europeistyka, projektowanie graficzne, grafika użytkowa i artystyczna, grafika cyfrowa i multimedialna, komunikacja wizualna, grafika wydawnicza

W ramach projektowania graficznego

poznasz zasady doboru kolorystyki, kompozycji, typografii oraz trendów we współczesnym designie,
zostaniesz wyposażony w umiejętności projektowania i realizacji z zakresu szeroko pojętej grafiki użytkowej obejmującej m.in. ilustrację książkową, znak graficzny, logo, systemy identyfikacji wizualnej, plakat, folder, ulotkę, itp.
poznasz narzędzia programów graficznych: Pakiet Adobe w grafice rastrowej i pakiet CorelDraw w grafice wektorowej
poznasz oprogramowanie do tworzenia filmów wideo oraz prostych animacji
rozwiniesz wyobraźnię plastyczną dzięki ćwiczeniom z zakresu twórczego projektowania

Dodatkowo czekają na Ciebie:

udział w projektach graficznych, dodatkowe godziny z matematyki, które ułatwią Ci zdanie matury
udział w olimpiadach przedmiotowych, w konkursach językowych i geograficznych
wyjścia i wyjazdy do teatru czy kina, wycieczki przedmiotowe
zajęcia w muzeach, galeriach, udział w wolontariacie

Przedmioty w zakresie rozszerzonym:

geografia oraz język angielski i niemiecki lub hiszpański 

Obowiązkowe przedmioty dodatkowe:

projektowanie graficzne, historia i społeczeństwo

MJ., 13.03.2017