O szkole

Liceum Ogólnokształcące COR (łac. serce) to szkoła niepubliczna na prawach szkoły publicznej. W centrum nie stawiamy wyników, ale człowieka i indywidualne podejście do niego. Chcemy wychowywać młodzież w duchu wartości chrześcijańskich i motywować do rozwoju, wydobywać i kształtować talenty. A wszystko to w otwartej i przyjaznej atmosferze.
Wszechstronny rozwój uczniów jest dla nas bardzo ważny. Stawiamy na zintegrowanie sfer:

• intelektualnej – poprzez ciekawe zajęcia fakultatywne i koła zainteresowań
  • artystycznej – poprzez zajęcia z fotografii, grafiki i muzyki oraz współpracę z ośrodkami kultury
  • sportowej – współpracując z pasjonatami sportu i aktywności fizycznej, tworzącymi LUCE ARENA
  • społecznej – promując ideę wolontariatu i zachęcając do zaangażowania obywatelskiego
  • emocjonalnej – wykorzystując coaching oraz wsparcie pedagogów szkolnych

Dodatkowo umożliwiamy cykliczne spotkania z ciekawymi ludźmi, liderami ze świata kultury, nauki, sztuki i biznesu.
Liceum Ogólnokształcące COR da Ci nie tylko maturę, ale znacznie więcej!

Proponujemy klasy o wyjątkowych rozszerzeniach, bo nie samą nauką żyje człowiek – nasi uczniowie to utalentowane jednostki, które mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania w ramach lekcji fotografii i grafiki.
Stąpamy twardo po ziemi i chcemy wyposażyć naszych uczniów w konkretne umiejętności potrzebne na rynku pracy – w CORze nauczysz się dwóch języków obcych, pracy w grupie, rozwiniesz zdolności przywódcze, nauczysz się planować, zaczniesz pisać do gazety, projektować plakaty, pisać scenariusze, realizować filmy, spróbujesz sił jako model lub modelka, zostaniesz wolontariuszem, będziesz robić zdjęcia i je obrabiać... słowem – będziesz elastyczny i wszechstronny.
Bardzo dobrze przygotujemy Cię do matury, nie tylko w ramach zajęć obowiązkowych – proponujemy fakultety i zajęcia dodatkowe.
Nasza szkoła jest kameralna, dzięki czemu mamy dla Ciebie dużo czasu, rozumiemy Twoje indywidualne potrzeby, będziemy starali się wypracować optymalny model współpracy. Możesz liczyć na nas. Tu nauczyciel jest wsparciem, nie zagrożeniem.

Czego nauczysz się u nas?

Rozwiniesz w sobie pasję fotograficzną i udoskonalisz swoje umiejętności poprzez:

• zajęcia ukierunkowane na rozwój kreatywności i realizację twórczych pomysłów
  • zabawy i eksperymenty fotograficzne
  • solidne ugruntowanie umiejętności i zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu fotografii rozumianej jako zawód i dziedzina sztuki
  • plenery fotograficzne i zajęcia w szkolnym studio
  • uczestnictwo w różnych formach konfrontacji twórczej: wernisażach, wystawach, spotkaniach z osobowościami ze świata fotografii
  • promowanie aktywności twórczej poprzez prezentowanie fotografii na festiwalach i wystawach fotograficznych oraz udział w prestiżowych konkursach

W ramach projektowania graficznego:

• poznasz zasady doboru kolorystyki, kompozycji, typografii oraz trendów w współczesnym designie
  • zostaniesz wyposażony w umiejętności projektowania i realizacji z zakresu szeroko pojętej grafiki użytkowej obejmującej m.in. ilustrację książkową, znak graficzny,
  • ogo, systemy identyfikacji wizualnej, plakat, folder, ulotkę
  • poznasz narzędzia programów graficznych: pakietu Adobe w grafice rastrowej i pakietu CorelDraw w grafice wektorowej