MY, CZYLI KTO?

Liceum Ogólnokształcące COR powstało w 2016 roku. Opiera się na systemie wartości chrześcijańskich głoszonych przez Kościół katolicki. Jest placówką niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej. Założone i prowadzone przez Fundację SECIM. Można znaleźć u nas wszystko, co zapewnia wysoki poziom kształcenia, znakomitych nauczycieli, efektywne i ciekawe lekcje, nieprzeładowane klasy, jednozmianowość, atrakcyjne czesne, dobrą atmosferę.

W porównaniu z placówkami publicznymi szkoła zapewnia poszerzoną ofertę kształcenia.

Szczegółowe zasady i harmonogram rekrutacji znajduje się w zakładce STREFA KANDYDATA na stronie www.liceum.cor.info.pl

NAUKA, CZYLI JAK TO ROBIMY I CZYM SIĘ RÓŻNIMY

• od klasy pierwszej obowiązkowy przedmiot dodatkowy fotografia lub projektowanie graficzne,

• w klasie pierwszej przedmioty w zakresie podstawowym. Dla chętnych język polski i matematyka w zakresie rozszerzonym. Dla wszystkich język angielski w zakresie rozszerzonym w grupach międzyoddziałowych na różnych poziomach zaawansowania,

• od klasy pierwszej drugi język obcy niemiecki lub hiszpański,

• od klasy drugiej uczeń wybiera 2,3 lub 4 przedmioty w zakresie rozszerzonym, konfigurując dla siebie indywidualny profil kształcenia wg zainteresowań i potrzeb związanych z maturą, studiami i przyszłą pracą.

ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ CZYLI ZAJĘCIA DLA PASJONATÓW

• konwersacje z native speakerem,

• koła naukowe i nie tylko naukowe dla wszystkich np. dziennikarskie „Corniszon”, klub górski „Pionowy świat”,

• możliwość tworzenia nowych kół w zależności od zainteresowania,

• fakultatywne zajęcia sportowe: gry zespołowe, tenis, narty, łyżwy, ścianka wspinaczkowa, wędrówki górskie, trampoliny,

• udział w wielu programach, projektach, przedsięwzięciach edukacyjnych, akcjach i konkursach min. „Dzień Logicznego Myślenia”, „Deutsch – land, czyli wędrówka po landach”, Śląski Festiwal Nauki, „BohaterOn”, „Rób to co kochasz”, „Corba filmowa”, „Biesiada patriotyczna”, „Corweek”.

POZA NAUKĄ

• wycieczki klasowe i szkolne,

• kontakty ze szkołami innych krajów,

• wyjścia do kina, teatru,

• wolontariat,

• spotkania z ciekawymi ludźmi,

• gry planszowe.

MATURA, CZYLI EGZAMINY NIE TAKIE STRASZNE

• zajęcia fakultatywne dla maturzystów,

• wewnątrzszkolne sesje egzaminacyjne z przedmiotów podstawowych i rozszerzonych,

• warsztaty dla uczniów i rodziców „Radzenie sobie z emocjami przed maturą i podczas matury”.

WYCHOWANIE

• w duchu wartości chrześcijańskich i katolickich z poszanowaniem innych religii oraz wartości kultury, tradycji i Ojczyzny,

• akceptujemy dobro, a na zło reagujemy,

• integralną częścią działalności szkoły jest wychowanie traktowane równorzędnie z nauczaniem,

• rekolekcje wyjazdowe,

• „Duchowe pogotowie” - dyżur duszpasterski, możliwość spowiedzi i rozmowy z księdzem,

• szkolne Msze Święte,

• „S.O.S. Niebo” - skrzynka anonimowych intencji dla uczniów (członkowie SECIM modlą się w tych intencjach),

• brak anonimowości w szkole skraca dystans między uczniami, a pracownikami szkoły z zachowaniem zasady, gdzie fundamentem relacji międzyludzkich jest szacunek i reguła ta obowiązuje obie strony,

• stały kontakt i konsultacje indywidualne dla rodziców,

• współpraca z pedagogiem, psychologiem,

• wychowanie przez sztukę,

• biblioterapia.

GALERIA TALENTÓW to zakątek artystycznej ekspresji naszych uczniów. Jeśli zatem fotografujesz, rysujesz, malujesz, piszesz, filmujesz, komponujesz – to miejsce właśnie dla Ciebie! Zachęcamy abyś zdobył się na odwagę i pochwalił się swoimi talentami.

Dla najlepszych nagrody i ulgi w opłatach czesnego.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ ? O szkole, rekrutacji wysokości czesnego, i innych ważnych dla Ciebie kwestii?

• Zadzwoń, aby umówić się na spotkanie

LO COR, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Sobieskiego 118

tel. (33)8152596