Wolontariat rok szkolny 2018/2019

Liceum Ogólnokształcące COR w ramach wolontariatu w roku szkolnym 2018/2019 postanowiło zaangażować się w następujące działania:

- Pola Nadziei 2019 - akcja bielskiego hospicjum, w ramach tej akcji uczniowie liceum sprzedawali cegiełki na rzecz hospicjum podczas "wywiadówek", zbierali pieniadze do puszek na terenie SDH "Klimczok" w grudniu 2018r., zaangażowali się w akcję przygotowaną przez Samorząd Studencki ATH w Bielsku-Białej "Otwarte serce", w której zbierali dary rzeczowe pomagające w działalności hospicjum, uczestniczyli w akcji Kanapka w CORze, czyli zbieraniu funduszy na cele charytatywne (akcja cykliczna, w którą jest zaangażowana każda klasa jeden raz w trakcie roku szkolnego, pieniądze zostaną przekazane na potrzeby stacjonarnego hospicjum w Bielsku-Białej), brano udział w nabożeństwie w kościel pw. NMP Królowej Polski rozpoczynającym i kończącym akcję "Pola Nadziei 2019"

- Wolontariat w SOARze - regularne wizyty w ewangelickim domu opieki SOAR, dwie grupy uczniów odwiedzały mieszkańców domu raz lub dwa razy w miesiącu, podczas spotkań prowadzono rozmowy, grano w gry, robiono origami, śpiewano kolędy, oglądano zdjęcia, tworzono kartki świąteczne

- Mikołaj na Kresach - akcja charytatywna (zbieraliśmy artykuły żywnościowe, słodycze i przybory szkolne. Podarunki trafią do najbardziej potrzebujących polskich rodzin mieszkających w Wilnie, Grodnie i Lwowie)

MJ., 13.03.2017